Akdeniz’den Ege’ye İnsan Manzaraları

14-akdeniz-ege-17

Datçamızın sıcak insanları, herkesin fotoğrafını çektim. Kızlanlı komşum Mehmet Çimen de buradaydı. Masada oturan diğer kişiler; Mustafa Fidancı (Şapkalı, köyde lakabı Horoz ), askerlik yaptığı yerden dolayı Kandilli diye de tanınıyor. Arif Çetin, Hulisi İlhan, Mehmet Ali Kılınçoğlu.

14-akdeniz-ege-18

Gökhan Özkan arkadaşım bugün etkinliğe bisikleti ile katılanlardan, onları burada görmek beni şaşırttı. Yürüyüşçüleri bekliyorlarmış, yanlış yerde bekliyorsunuz, köyün diğer tarafından geçecekler diye bilgi verdikten çantamı sırtlanarak köyün içlerinde yürümeye başladık.

14-akdeniz-ege-19

Bu kısımlarda eski dar sokaklar duruyor, yolumuz üzerinde karşılaştığımız kara dutlardan birkaç tane yedim.

14-akdeniz-ege-20

Amacım rüzgar türbinlerine giden yola çıkmak ama dar sokaklarda yolumuzu bulamayınca, köylü kadından yolla ilgili bilgi aldık. Bu sokakların arasında yürümek benim için büyük zevkti.

14-akdeniz-ege-21

Bizim gideceğimiz yoldan Katıyalı’ya gidecek vasıtalar yanımızdan geçiyordu.

14-akdeniz-ege-22

Rüzgar türbinlerine kadar yol rampalı, 500 m kadar yokuş çıkıyorsunuz. Yol kıvrılarak gittiği için aslında o kadar da zor değil. Biraz tırmandıktan sonra Kızlan köyünün ve diğer yerlerin manzarası karşınızda. Bu arada aklıma gelmişken bu wwwte ilimizin diğer bölgelerinden zaman zaman gelip Datçamız’da yürüyen arkadaşlarımızı göremiyoruz. Belki programları önceden belirleniyor, gelecek yıl bu yürüyüşü programlarına alamazlar mı.

14-akdeniz-ege-23

Yolun ilerisinde yokuşu alamayan arabalar yolu bozmuşlar, normal binek arabaları geçemeyince geri dönmek zorunda kaldı. Bu yoldan daha sonra geriye döndüğümüzde bir minübüs yolu rahatlıkla geçince bayağı şaşırdım, sürücünün deneyimi derken, karşılaştığımız bir arkadaş arkadan çekişli arabalar daha rahat çıkıyor dedi.

14-akdeniz-ege-24

Şarampole düşmüş bir araba, eşini yokuşta indiren motorcu, hzla geçen motorlar yolda karşılaştıklarımız. Bugün diğer yol kapalı olduğu için bazı arabaların buradan gelmeye çalışacağını tahmin ediyordum.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7

2 yorum

  1. Kızlan köyün’den Mehmet ÜLKER ve Zafer DÖNMEZ, e ulaşmak istiyorum Nazım PİKER 05335490949

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir