Akdeniz’den Ege’ye İnsan Manzaraları

14-akdeniz-ege-9

Burada bulunduğum süre içinde restore edilmiş lokanta olarak kullanılan değirmenin önündeki bu çiçeklerin yanında fotoğraflar çektim. Bu iki kızımız da Datça Belediyesinin güleryüzlü çalışanları, buraya ulaşan yürüyüşçüleri karşılayacaklar.

14-akdeniz-ege-10

Aynı yerde bugün bana eşlik eden komşum Sezai Abat ve yürüyüş arkadaşım Ali Rıza Öztekin’in de fotoğraflarını çektim.

14-akdeniz-ege-11

Bisikletçi arkadaşlar, Datça Belediyesi Meclis Üyesi İnci Bilgin de buradaydı.

14-akdeniz-ege-12

 

14-akdeniz-ege-13

Davul zurna ekibi müziğine ara vermeden yürüyüşçüleri karşılamak üzere buradalar, buraya kadar yürüyüşçüler tahminim bir dört kilometre yürüyecekler.

14-akdeniz-ege-14

Siyah atletli arkadaş ilk gelen yürüyüşçü, kısa zamanda buraya gelmiş, daha sonra yürürken baktım çok hızlı yürüyor. Aslında bu kısım da önemli, yol boyunca yeni arkadaşlar kazanmak, sohbet etmek pek güzel oluyor. Yürüyüşte birçok kişi birbirinden kopuk vaziyette yürüyor. Bunun da doğa yürüyüşlerinde olduğu gibi öncü kişi önderliğinde gruptan kopmadan olması daha güzel olur diye düşünüyorum. Adı üstünde dostluk ve doğa yürüyüşü, herkes kafasına göre yürürse bunun bir anlamı yok. Toplu olarak suyun boşaltıllacağı yere gelmeli.

14-akdeniz-ege-15

Kızlan muhtarlığına ait Çekçek göründü, benim bildiğim kadarıyla bu çekçekin görevi yolda kalanları, zor durumda olanları toplamaktı. Yürüyüşün Kalabalık geçen yıllarında böyleydi, şimdi çekçek merkezde doluyor. Hatta bazı genç arkadaşlara takıldım siz neden yürümediniz diye!

14-akdeniz-ege-16

Çekçek Kızlan köyüne giden toprak yola girmeden önce arabama binerek Kızlan köyü meydanındaki kapalı alana arabamı parkettim. Tam çantamı sırtıma alıyordum ki öğretmen arkadaşım Erdal İlhan bize seslendi” gelin bir çay içelim de öyle gidin ” deyince Kızlan köyünde kahveye girdik. Burada oturanlarla selamlaştık, sohhbet ettik. Kahvenin yanında balık satmak için buraya gelen  Metin Kuru da vardı. Sağ alt köşede oturanlar Mehmet Ülker ve Mehmet Demirhan.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7

2 yorum

  1. Kızlan köyün’den Mehmet ÜLKER ve Zafer DÖNMEZ, e ulaşmak istiyorum Nazım PİKER 05335490949

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir