Eski Datça’da Anneler Günü

Eski Datça’da Geleneksel Olarak Yapılan Anneler Günü  etkinliğinin bu yıl 10.su gerçekleştirildi. Eski Datça’da Orhan’ın Kahvesindeki etkinliğe bu yıl da ilgi fazlaydı. Satırlarıma başlamadan önce tüm annelerin anneler gününü kutlarken , ülkemizin diğer bir köşesinde yaşanılan acıyla oldukça buruk olduğumu belirteyim. Orada yavrusunu yitiren bağrı yanık anneler ve annesini yitiren evlatlar varken burada çok mutlu bir gün yaşadığımı söyleyemem. Anneler günü arifesinde annelere, yavrulara, babalara bu acıyı yaşatan  katilleri lanetliyorum. O acıyı yaşayanlar için söyleyecek birşey bulamıyorum, biz bir zaman sonra hatırlamazken onlar hep o acıyla yaşayacaklar.

anneler-gunu-1

Eski Datça’da wwwlerin yapıldığı mekam meydandaki Orhan’ın Kahvesi, gittiğimde birçok kişi masaların etrafında yerlerini almışlardı.

anneler-gunu-2

Rahmetli Datçalı Yazar Nihat Akkaraca’nın eşi Emel Akkaraca’yı görünce yanlarına gidip anneler gününü kutladım, Emel Ablanın yanındaki boş sandalye sayesinde oturacak bir yer bulmuş oldum ve etkinliği bir müddet oradan izledim

anneler-gunu-11

Erdem Ünal isimli gencimiz gitarıyla şarkılar söylüyordu.

anneler-gunu-3

Anneler gününün anneler kadar heyacanlı diğer konukları çocuklar, biz olmasak anneler de olmaz der gibi ortalarda dolaşıyorlardı.

anneler-gunu-4

Oturduğum yerden kalkarak sahnenin yanına gittiğimde Belediye Başkanı Şener Tokcan çocuklarla konuşuyordu.

anneler-gunu-5

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir