Akdeniz’den Ege’ye İnsan Manzaraları

14-akdeniz-ege-25

Rüzgar türbinlerinden sonra  yokuş aşağı gidiyoruz, düzgün bir yol döne döne iniliyor. Yolda Tanıdık yüzlerle karşılaşıyoruz.

14-akdeniz-ege-26

O da ne, yanımızda duran arabada Ahmet Temizel ve yürüyüş arkadaşlarım var. Öğleden sonra Likya Yolunda yürümek için gidecekleri için bugün yürümediler.

14-akdeniz-ege-27

Hava oldukça sıcak bu yaz etraf yanacak gibi ama Datça’da bizi serinletecek bir rüzgar olur sanırım şimdi olduğu gibi. Denizden gelen hava öyle güzel ki, manzaraları izleyerek iniyoruz. Tam Katıyalı yoluna indik Gökhan Özkan arkadaşımla tekrar karşılaştık, Kızlan’da çay içerken karşılaşmıştık.

14-akdeniz-ege-28

Müzisyenler de önümüzden geçtiler.

14-akdeniz-ege-29

Katıyalı piknik alanına yaklaşırken piknikçilerle karşılaştık, birçoğu Datça’dan tanıdığım arkadaşlar. Yaşlısı, genci, çocuğu bugün birlikte olmanın tadını çıkaracaklar. Etkinliğin diğer yüzü burada başlıyor, artık her Akdeniz’den Ege’ye yürüyüşü Katıyalı’da kalabalıklarla buluşuyor. Yarın Hıdrellez, bazıları bugünden kutlamış olacak.

14-akdeniz-ege-30

Arkadaşlar, akrabalar, dostlar bir arada. Sofralar kurulmuş, sofralarda kuş sütü eksik. Bu anlarda fotoğraflarını çektiğim arkadaşlarım sofralarına davet ettiler, daha işin başındayım diyerek yoluma devam ettim.

14-akdeniz-ege-32

Biraz ileride erkeklerden oluşan bir masa var, arkadaşlar birlikte günün tadını çıkarıyorlar.

14-akdeniz-ege-33

Çocuklara gün doğmuş kendilerini denize atmışlar, yüzüp oyunlar oynuyorlar.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7

2 yorum

  1. Kızlan köyün’den Mehmet ÜLKER ve Zafer DÖNMEZ, e ulaşmak istiyorum Nazım PİKER 05335490949

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir