Akdeniz’den Ege’ye İnsan Manzaraları

14-akdeniz-ege-34

Katıyalı’da çeşmenin başı tutulmuş, burası hem serin hem de su yakında.

14-akdeniz-ege-35

Çeşmenin hemen yakınında öğrencilerim masayı kurmuş, Alper Kuyucu, Musatafa Zeybek burada. Öğretmen olmanın tadını bu yıllarda çıkarıyorum, öğrencilerimle her karşılaşmamız çok güzel oluyor. Uzun yıllar burada görev yaptığım için, piknik alanı öğrencilerimle dolu.

14-akdeniz-ege-36

Bahar Datça’da oğlak kavurması yenmeden geçmez, özellikle Hıdrellez’de sofrada mutlaka vardır. Tabii bu yılın ilk oğlak kavurmasını da burada tattım.

14-akdeniz-ege-37

Çeşmenin karşısında oturan yaşlı kişi Osman Buçuk, arkadaşlarıyla bir masada oturuyor. Geçenlerde İnceburun’a yaptığım gezide Katıyalı çeşmesinden ve kaynağından söz etmiştim. Çeşmeyi yaptıran kişinin Kızlan köyünden Osman Buçuk olduğunu belirtmiştim. O kişi şimdi karşımda selam vererek kendisiyle tanıştım, çok memnun oldu. Çeşmeyi traktör kazasında kaybettiği oğlu Hüseyin için yaptırmış, çeşmenin çevresindeki incir ağaçlarını da o dikmiş. Bugün yine çeşmenin hemen yanında, konuştuğum kişiler onu çoğu zaman burada çeşmenin yakınında gördüklerini söylediler.

14-akdeniz-ege-38

Bugün objektifimde insan manzaraları, ışıl ışıl bakan, gülümseyen gözler.

14-akdeniz-ege-39

Konuklar için masa ve sandalyelerin bulunduğu kısma giderken öğrencilerimle karşılaşıyorum, İlknur’un öğrencilik halleri hala gözümün önünde, çok hareketli, düşündüğünü söyleyen birisiydi.

14-akdeniz-ege-40

Çam ağaçlarının altındaki masalarda yer bulmak zor, sandalye bol, arkadaşlarımın yanında biraz dinlenip, çantamdan çıkınımı çıkarıp öğlen yemeğimizi yedik.

14-akdeniz-ege-41

Tüm Datça burada.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7

2 yorum

  1. Kızlan köyün’den Mehmet ÜLKER ve Zafer DÖNMEZ, e ulaşmak istiyorum Nazım PİKER 05335490949

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir