Renklerin Peşinde

renklerin-pesinde-19

Günlük ağaçlarının meyvaları, dere boyunca bu tohumlardan çıkmış birçok günlük fidanı vardı. Doğa her zaman kendi başının çaresine bakar, yeter ki kendini herşeyin hakimi sanan insanoğlu bulaşmasın. Bir belgeselde izlemiştim Yellowstone Milli parkında bir zamanlar yok edilen kurtlar tekrar geri geldiğinde doğanın nasıl da kendini yenilediğini, nehir yataklarının bile değiştiğini hayretle görmüştüm. Doğa yaşayan bir canlıdır, her zaman dengesini, düzenini kurar.

renklerin-pesinde-20

Yaprakların üzerinde su damlaları hala duruyordu, bitkilerin sık olduğu yerlerden geçerken biraz ıslandık, ıslanma derken fotoğraf makinamı düşünüyorum hep.

renklerin-pesinde-21

Yağmurlu bir havada bu gibi yerlerde olmak tehlikeli, sel suları oldukça yükseliyor, ağaçları, dalları nasılda set gibi yapmış.

renklerin-pesinde-22

Usulca saklanmaya çalışan bir yengeç.

renklerin-pesinde-23

Dereden yukarılara doğru yürüdükçe sular akmaya başladı, bu sular bir yerden sonra toprağın altından gidiyor, görünmüyor.

renklerin-pesinde-24

Yaşam ve ölüm, ikisi öyle iç içe ki.

renklerin-pesinde-25

Çevremdeki bütün güzellikler bu su birikintisinin içinde.

One thought on “Renklerin Peşinde

  • 27 Ekim 2014 tarihinde, saat 10:30
    Permalink

    Ohh çok şükür :)Sonbahar geldi ve siz yine dağlarda ormanda yollardasınız.Özlemiştik hocam.Suyla akan yapraklar fotoğrafı çok başarılı olmuş.Teşekkür ediyorum bize azda olsa nefes aldırdığınız için.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir