Mersincik – Merdivenli Yürüyüşü

datca-merdivenli-43

Ağaçların dalları arasından süzülen ışık huzmeleri, hoş görüntüler ortaya çıkarıyordu. Hava biraz serinlemişti ama üşütücü değildi, dalgaların kıyıya çarparken çıkardıkları sesler hep kulaklarımızdaydı. Mersincik’te arabamıza binerek zorlu bir yolda yol aldık, rampaları çıkarken bazı yerlerde biz buradan iyi geçmişiz dediğimiz oldu.

datça'da akşam güneşinde dağlar

Mersincik – Murdala yolunda, Murdala tarafında akşam güneşinin gölge oyunlarıyla bir heykel gibi duran dağlar ve üzerindeki bulutlarla Kos adası çok güzel görünüyordu.

datca-merdivenli-45

Cumalı yolunda da durarak badem ve zeytinlerle kaplı o muhteşem ovayı görüntüledik.

datça'da kış armutları

Konuştuğumuz bir köylü yolumuzun üzerinde armut meyvalarının olgunlaştığını söyledi, zeytin ağaçları arasındaki armut ağacını bulmak zor olmadı. armutların çiçek açtığını fotoğraflamıştık, bu mevsimde olgunlaştıklarını da görmüş olduk.

datca yaka dağları

Yaka’da güneşle parlayan sarp dağlar çok güzeldi.

yaka

Yaka yolunda akşam güneşiyle sihirli bir ışığa bürünen vadi. Kocadağ üzerinden bulutlar yükseldi, onları o halde görüntülemeyi çok istiyordum ama biz oraya varıncaya kadar dağıldılar. Yaşadığımız güzelliklerin sarhoşluğunda evlerimize doğru yol aldık, bizi kendine aşık eden bir doğanın içinden…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.