Mersincik – Merdivenli Yürüyüşü

datca-merdivenli-12

Bir ara sık bitki örtüsünden çıkıp açıklık yamaçlara geldik, burada bizi güzel bir sürpriz bekliyordu; her taraf güzel kokulu negislerle kaplıydı. Çimenlerin arasında gruplar halinde yayılmışlardı. Geçtiğimiz yerlerde yaban hayvanlarının izleri duruyordu.

dağlarda nergisler

Arkadaşımın fotoğrafını çekerken, o da benim o anlarımı görüntülemiş, arkadaşım sayesinde benim de bu güzel doğada çekilmiş fotoğraflarım oluyor.

datca-merdivenli-14

Karşımızda büyüleyici bir manzara vardı, denize doğru inen dağ sıraları görülüyor, her birinin arasında bir vadi var. Nergislerden sonra sık bitki örtüsünün içinde kendimize bir yol aradık, kayalara yaklaşırken yaban hayvanlarının kullandığı patikalar zaman zaman bize yardım etti. Sağ altta sayfamın başında sözünü ettiğim zirvedeki ilginç oyuklar görülüyor.

datca-merdivenli-15

Bu kısımlarda ancak kayaların dibinden yürüyebiliyoruz, ardı ardına mağaramsı oyuklar karşımıza çıktı, içlerindeki izlerden yaban hayvanlarının sığınakları olduğu anlaşılıyor. Gri ve turuncu renklerle kaplı kayalar.

datca-merdivenli-16

Oldukça ilginç bir doğa.

datça merdivenli dağlarında

Bir sanatçının elinden çıkmış gibi duran kayalıklarda gezerken yaşadığımız duyguları çoğu zaman kelimelerle anlatamıyorum, işte ben de görsel öğelerden yararlanmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.