Mersincik – Merdivenli Yürüyüşü

datca-merdivenli-31

5-10 metre ilerisinde nelerle karşılaşacağımızı bilememenin gizemi, ruhumuzu sarmıştı. Böyle bir doğada yanınızda sizinle benzer duyguları yaşayan birisinin olması çok önemli, yoksa o tılsım bozuluverir ve insanın hakim olduğu o dünyaya dönüverirsiniz. Herşey öyle güzel kucaklaşmış ki, birlikte varolan bir sevda yaşanıyor, bitkisiyle, yaban hayvanlarıyla.

datca-merdivenli-32

Şimdiye kadar gördüğüm en kalın ve yüksek sandal ağacı buradaydı, sandal ağaçları kabuk değiştirirler ve pürüzsüz bir yüzeyleri olur, değiştirdiği kabuklar çevresine dağılmıştı,

datca-merdivenli-33

Bu şekilde uzayıp giden bir vadi, daha ilerilerde nasıl bir şekil alıyor bilemiyorum ama sürprizlerle dolu olduğunu tahmin edebiliyorum. Nasip olursa güzel bir havada daha derinliklerine gitme fırsatımız olacak, bugün bir yerden sonra dönmemiz gerekti, bu vadilerde akşam erken olur ve yaban hayatı canlanır.

datca-merdivenli-34

Tünel gibi bitkilerle kaplı yerlerden geçtik, dikenli sarmaşıklar her taraftaydı, zaman zaman canımızı acıtsa da onların da kendilerine göre yarattığı bir güzellik var, sağ üstteki fotoğrafta görülüyor.

keşfetmenin büyüsü

Bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşcesine dediği gibi Nazım Hikmet’in birlikte yaşamanın güzel bir örneği var bu ormanlarda, birçok farklı bitki sarmaş dolaş, hepsinin kendine özgü özellikleri var, katkıları da.

datca-merdivenli-36

Vadiden çıktığımızda o muhteşem manzara yine karşımızdaydı ama vadi bizi çok etkiledi ve hep tekrar gidesim var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.