knidia eko çiftlik

Knidia Eko Çiftlik

knidia-ciftligi-22

Sizi geçmişe görüren fantastik bir yaşam biçimi Knidia çiftliğinde sizleri bekliyor.
Mevsimine göre bağbozumunu yaşamak, ağaçlardan harıp (keçiboynuzu) toplamak, pekmez yapmak, zeytin toplamak, sabun yapmak, ufak tefek marangozluk işlerine katkıda bulunmak, yemek yapmak için gereken meyve-sebzeyi dalından toplamak gibi çalışmalara yardım ederek fiziksel ve ruhsal anlamda değişik bir zaman yaşayabilirsiniz.

knidia-ciftligi-14

Ben geceyi çok severim , gece doğada gezdiğim çok olmuştur.Buralarda gece de çok muhteşem olur , çevrede yaşayan canlıların seslerini dinlersiniz.Ben ona gecenin müziği diyorum , gecenin müziği duyanlar için inanılmaz güzel ve dinlendiricidir. Nasip olursa bu yıl burada birkaç gün konaklama niyetindeyim.

knidia'da taş merdivenler

Datça’nın berrak denizinde yüzmek ise dileğiniz yürüme mesafesindeki ( 800 m ) Değirmenbükü’nün ıssız sahilinde güneşlenip, mavi sularında yüzebilirsiniz. Knidia Çiftliğin etrafında doğa yürüyüşü yapabileceğiniz pekçok parkur ve tarihi yerler var. Çiftlikten tarihi Knidos kentine uzanan, 2 saatlik yürüyüş yolu inanılmaz güzelliklerle dolu. Parkur boyunca uzanan sahiller ve koylar, yörenin doğal güzellikleri ve özgün floranın yanısıra, karşınıza çıkan tarihi kalıntıları görmeniz mümkün.

knidia-selale

Kışın akan şelale, Knidia çiftliğinde kafanızı dinleyeceğiniz, huzurlu, sessiz çok yer var. Yüksekten akan suların sesini dinleyerek , hayıt ve zakkum çiçekleriyle kaplı bir vadide bulunuyorsunuz. Yaban hayvanlarının sesini dinleyeceğiniz, bazen de izleyebileceğiniz doğal bir ortam . Doğa tutkunu, paylaşmayı seven insanlar hedefleniyor. Hergün Datça Merkezden Yazı köy’e kadar minübüs seferleri de yapılıyor, Turizm sayfamda ulaşım kısmında hareket saatlerini veriyorum, Datça Detay’ın mesafeler sayfsında da uzaklıkları bulabilirsiniz.

knidia-ciftligi-15

Kaynaktan gelen sular bu su yolunu takip ederek değirmenlere ulaşıyordu, günümüzde de o günkü kadar çok olmasa da su yolundan sular akmakta.

knidia-ciftligi-16

Suyun yönünü ayarlayan kapaklar.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6

2 yorum

  1. Gerçektende herşey muhteşem görünüyor emeği geçen herkesin ellerine sağlık kimbilir birgün yolumuzu düşürür bu güzellikleri yaşarız. Sevgiler selamlar olsun size.

  2. Gerçekten knidia çiftliğine gitmek ıstiyorum.eylulde dat çaya gidince çiftlikte 2 -3 gün kalmak ıstiyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir