benimle gezer misin projesi

Benimle Gezer misin?

Benimle Gezer misin? Başlıklı bu proje, 10 Mayıs – 16 Mayıs Dünya engelliler haftasında Engelim Olmayın Derneği, Datça Kent Konseyi Engelli Çalışma Grubu ve Datça Belediyesi olarak engelliler ile gönüllüleri bir araya getirip gönüllülerin ve engellilerin bir günlerini birlikte geçirmesini sağlamak, deneyimlerini paylaşmak ve farkındalık yaratmak amacıyla hazırlandı.

benimle gezer misin projesi

 

7 Mayıs Pazartesi günü saat 11.00’de Belediye Meclis Salonu’nda proje paydaşları, engelliler, gönüllüler ve engelli aileleri bir araya gelerek birbirlerini tanıyacaklar karşılıklı sohbet edecekler birlikte geçirecekleri günü tespit edecekler.
Gün engellinin evinde başlayacak, buluşmanın ardından bulundukları bölgede veya gitmek istedikleri başka bir yerde ister araçla isterlerse araçsız birlikte gezmeye çay kahve içmeye veya yemek yemeğe çıkacaklar ya da karşılıklı olarak kendileri ne istiyorlarsa onu yapacaklar.

benimle gezermisin projesi

Gezinti sırasında engelli için erişimi zor olan veya hiç olmayan yerler, kaldırım iniş çıkışları, hatalı park etmiş araçlar, uygun girişi olmayan yerler gibi aksaklıklar ile karşılaşırlarsa gönüllüler fotoğraf ve video çekimleri ile bu aksaklıları tespit etmiş olacaklar ve proje sonrasında bize bildirecek. Gönüllüler ve engellilerin birlikte geçirdikleri günün fotoğraf ve video çekimlerinin yapılması için bir gönüllü daha destek olacak böylece bu gün sayesinde hem engelliler hem de gönüllüler farklı bir deneyim yaşamış olacaklar yeni dostluklar arkadaşlıklar kurulmuş olacak. Yapılan çekimler sosyal medya hesaplarından ve basın organları tarafından servis edilecek.
Bu proje Engelliler Haftası ile sınırlı kalmayıp isteğe göre karşılıklı olarak devam edebilir.

engelliler içinn proje

Haber ve Fotoğraflar: Esmeri Alev Ekebaş

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir