mayıs etkinlikleri

Etkinlikler Ayı Mayıs’ta Etkinliklere Doyacağız.

Datça Kaymakamlığı tarafından düzenlenen Bahar Kupası tenis turnuvası 10 -13 tarihleri arasında Reşadiye Olive Farm Tenis Kortunda  yaşama geçirilecek. Öğrencilerin ve öğrenci olmayanların katılacağı turnuva 10 Mayıs Perşembe günü 10.00’da başlayacak.

datça tenis turnuvası

Olive Farm Tenis Kortu 10  – 13 mayıs saat 09.00’dan 23.00 e kadar karşılaşmalar devam ediyor.

Can Yücel Kültür Sanat Festivali

Datça Kültür Sanat Dayanışma Grubu tarafından organize edilen Can Yücel Kültür Sanat Festivali 11 – 12 -13 mayıs tarihlerinde değişik mekanlarda çeşitli etkinliklerle yaşama geçirilecek. Festival programında kültürel, sanatsal, sportif birçok etkinlik yer alıyor. Şiir, Edebiyat, konserler, tiyatro, halk oyunu, doğa yürüyüşü, çocuk atölyeleri, çeşitli sergiler, söyleşiler, kitap imza, piknik gibi birçok etkinlikle Datçalıları ve dışarıdan gelecek misafirleri etkinlikten etkinliğe koşturacak dolu dolu bir program var.

can yücel festivali

11 mayıs cuma günü Cumhuriyet Meydanı’nda saat 12.00’de açılış programıyla başlayacak olan etkinlikte açılış programının ardından  Güler Yücel resim sergisinin açılışı var. Aynı saatlerde yine Cumhuriyet Meydanı’nda Betçe Sanat Merkezinin sahneye koyduğu tiyatro oyununu ve Betçe Sanat Merkezi halk müziği korosu halk oyunlarını ve sonrasında söyleşi ve konser etkinlikleri var.

13.00 – 15.00 arasında Balıkçı sokakta, Esenada ve Liman Sanat Galerisi’nde konserler var.

15.00 – 17.00 Esenada’da ve Balıkçı sokak, Liman Sanat Galerisi gibi değişik mekanlarda konserler var, mekanların ayrı, saatlerin aynı olması sonucu birini seçme durumu ortaya çıkıyor.

19.00 – 20.00 Metamorfoz Sanatevi söyleşi

can yücel festivali müzik programı

12 mayıs (2. Gün ) 11.00 Can yücel Mezarı ziyareti 12.30 – 13.30 Can Evi ziyareti

Saat 12.00’de Cumhuriyet Meydanı’nda başlayacak etkinliklerde şiir, edebiyat, söyleşi ve konser programları var.

13.00 – 16.00 saatleri arasında çocuklara yönelik etkinlikler yer alıyor.

13.00 – 15.00 Balıkçı Sokakta konser

13.30 – 15.00 Şiir Edebiyat( Şairler Can Yücel’i anlatıyor ) Eski Datça

16.30 – 19.00 Hızırşah Kültür Evi’nde Şiir Buluşması

can yücel festivali sergiler

13. Mayıs 3. gün

Hızırşah piknik alanı şiir, müzik, çocuklara yönelik etkinlikler yer alıyor.

Etkinlik boyunca Muğla Büyük şehir Belediyesi’nin tahsis ettiği iki otobüsle vatandaşlar köylerden ve şehir merkezi’nden etkinlik alanlarına taşınacak. Ayrıntılara Datça Kültür Sanat Dayanışması facebook sayfasından ulaşabilirsiniz.

Halk Eğitim Şenliği

datça etkinlikleri

Datça Halk Eğitim Merkezince düzenlenen Halk Eğitim şenliği 15 mayıs salı günü Cumhuriyet Meydanı’nda saat 15.30’da başlayacak.

Gençlik Konseri

mayıs etkinlikleri

Anfi Tiyatro’da 21.oo de başlayacak olan etkinlik 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Datça Belediyesi tarafından düzenleniyor.

Bahar Pazarı

hayvan bahari

20 mayıs tarihinde Anfi Tiyatro önünde başlayacak olan etkinlikte kurulan standlarda hediyelik eşya, 2. el eşyalar, yicekler satılacak. Hayvan Sevenler Derneğince organize edilen etkinlik sokak hayvanlarına da faydalı olacak.

Anneler günü nedeniyle’de çeşitli etkinlikler düzenlenmekte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir