Kızılova Keşif Yürüyüşü

kizilova-kesif-8

Doğuya bakan yamaçlarda zeytin ağaçları var, büyük kısmı yabanidir sanırım. Birçok yürüyüşçünün yürüdüğü Domuzçukuru’na giden yoldan gidiyoruz.

kizilova-kesif-9

Orman masallardaki gibi, patika yoldan yürürken hoş duygularla yürüyorsunuz, yerdeki çam yapraklarının arasından başını uzatan bu güzel çiçekler mutluluğun simgesi.

kizilova-kesif-10

Doğa yürüyüşlerinde tabletle fotoğraf çeken fazla kişi yoktur sanırım, Ekrem arkadaşım artık onunla güzel fotoğraflar çekiyor.Yeşilin değişik tonları, kırmızılar birlikte.

kizilova-kesif-11

Burada düzgün bir duvar varmış, eskiden de yol buradan mı geçiyordu bilmiyorum. Yol boyunca teraslar, duvarlar hep karşımıza çıktı. Buralar ekilen, biçilen, yaşanılan yerlermiş. İnsanlar terkettikten sonra orman her yanı kaplamış.

kizilova-kesif-12

Kızılova’ya yaklaşırken karşımıza çıkan zeytin ağacı ilgimizi çekiyor, agacın gövdesi yeşil boyayla boyanmış gibi. Çok değişik bir yosunlanma.

kizilova-kesif-13

Tabii bu güzel ağacın yanında fotoğraf çektirmesek olmaz. Dedim ya bu orman sihirli, her yerde geçmişin ruhu var.

kizilova-kesif-14

Domuzçukuru yürüyüşü yapanların yanından geçip bol bol fotoğraf çektikleri yerlerden bir yer. Taşlardan derme çatma örülmüş bir çoban kulübesi, şimdilerde kullanılmıyor sanırım, yıllar önce buraya geldiğimde kapısı falan vardı, tepeden bir soba borusu dışarıya uzanıyor. Yan tarafında taşlarla çevrilmiş bir ağıl var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.