knidos murdala karia yolu

Datça Karia Yollarında Üç Gün

karia-yollarinda-43

Dereye indik, sağ tarafımızda bir değirmen görünüyor, arkadaşlar yol boyunca bazı yerlerde Karia işaretlerini aynı renklerle yeniledi, tereddütlü yerlere yeni işaretler koydu.

karia-yollarinda-44

Kızılbük’te Karia Yolu tabelası 9 km yol katettiğimizi gösteriyor, Palamutbükü’ne varmak için 10 km daha gideceğiz.

karia-yollarinda-45

Tepeden Kızılbük’ün manzarası her zamanki gibi çok güzeldi, ve Hayıtbükü’ndeyiz. Burada çantalarımızdaki yükü de azaltmak amacıyla kısa bir yemek molası verildi. Bakkaldan birşeyler aldık, pide yaptıran arkadaşımız da oldu. Maalesef bakkalda ekmek hemen tükendi, buralarda bu gibi şeyler sıkıntılı, satılmadığı içindir herhalde. Hayıtbükü sahilinde güneşlenenler, denize girenler vardı.

karia-yollarinda-46

Hayıtbükü’nden Ovabükü’ne yürüdük. Arkadaşların otobüsü Avlana’da bekliyormuş, Mesudiye merkezinde. Bazı arkadaşlar yarınki yürüyüşü tamamlayabilmek için yürüyüşü bugün burada bırakarak otobüsle Palamutbükü’ne geçtiler.

karia-yollarinda-47

Arkadaşları otobüse bindirdikten sonra 14 kişi ile yürüyüşe devam ettik, Avlana’dan geçerken Tuncer arkadaşıma rastladım, şaşırdı, hocam yılda kaç ayakkabı eskitiyorsun diye takıldı. Aslında bize sponsorlar lazım ama destek maalesef yok, Datça’nın reklamını yapıyoruz, güzelliklerini tanıtıyoruz.

karia-yollarinda-48

Yürüyüşün bu kısmında ilginç bir yürüyüş oldu, Ekrem arkadaşım önde inanılmaz bir tempoda uçuyor gibiydik, ciğerlerimiz öyle açılmıştı ki bu enerjiyle Knidos’a git deseler gidebilirdik sanırım. Buraya kadar tempomuz biraz düşüktü doğal olarak, ama burada deneyimli yürüyüşçülerle iyi bir tempo tutturduk. Makbule arkadaşımız Ekrem arkadaşımın hemen arkasında Al Bayrağımızla bize hız kazandırdı. Bu yürüyüşte bayan yürüyüşçüler çoktu, artık doğada onlara sıkça rastlıyoruz.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Bir yorum

  1. merhabalar,
    öncelikle bu kadar detaylı bilgi için çok teşekkürler,
    biz 4 kişi kısmetse bu cuma 3 gece 4 gün eski datça-domuzçukuru-palamutbükü-knidos-dönüş olarak
    yürüyeceğiz.
    bilgiler bizim için çok önemliydi, teşekkür etmek istedim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir