Eylül’de Aktur ve Yağmurlu Bir Gün..

aktur'da mola

Bazı ağaçların altında ışık farklı oluyor, bu gibi yerleri hep değerlendirmişimdir. Yeşilin her tonu var, bir gün de güzel bir yağmurda buraya gelmek isterim, tedbirimi alıp.

aktur çiçekler

Her yer çiçeklerle renklenmiş vaziyette, yağmurdan sonra nesnelerin fotoğrafını çekmek daha güzel olur, tozlar akıp gitmiştir, net bir görüntü ortaya çıkar.

aktur'da japon gülü çiçeği

Japon gülleri burada da çok güzeller.

aktur-sonbahar-40

Ağaçlarla kaplı yoldan yürüyerek arabamızı bıraktığımız noktaya geliyoruz. Geçen yıl arabamıza koşarak gitmiştik, tam bindiğimizde çok kuvvetli bir sağanak gelmişti. Aktur Datça’ya 30 km, karnımız bayağı acıkmıştı, bu güzel gezintiden sonra. Gözümün önünde yolumuz üzerindeki Derin Bahçe’nin gözlemeleri vardı, o hayalle Derinbahçe restaurant’ta durduk.

Derinbahçe’de

derin bahçe ocak başında

Yağmur nedeniyle ocağa odun atmamışlardı, bizim için tekrar güçlendirdiler, saç yerleştirildi ve Çağla kızımız kendi elleriyle gözlememizi yaptı. Birkaç gün sonra okuluna başlayacak, bütün yaz burada çalıştı, ailesine yardımcı oldu, derslerinde başarılar.

aktur-sonbahar-42

Tabii Ekrem arkadaşım yanımda olunca benim de fotoğraflarım oldu, ellerine sağlık, çok güzel bir zaman geçirdik. Doğru zamanda, doğru yerde.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7

Bir yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir