Eylül’de Aktur ve Yağmurlu Bir Gün..

aktur kapari bitkisi

Kıyıda kapari bitkisini andıran bir bitki, beyaz çiçekleri de vardı.

aktur-sonbahar-32

Güzel bir manzara, banklar sıralanmış. Her yer dekoratif bitkilerle kaplı. Bir yol temizleme aracı yanımızdan geçip gitti.

aktur foto safari

Çokça fotoğraf çektik, her yerden bir manzara çıkıyor bu sayfaları yaparken seçmek zor oluyor.

Yağmurun altında

aktur-sonbahar-34

Hafifçe çiseleyen yağmur birden hızlandı, yan tarafta cafeler vardı ama ben yağmurda video çekmek istiyordum. Yağmur damlaları denize düşerken çok hoş bir görüntü çıkıyor, müziği de ayrı bir güzel. Çok fazla uzun sürmedi ama güzel anlardı, bizden başka da yağmurun altında dolaşan kimse yoktu.

aktur mevsimin ilk yağmuru

Naylonumun altından o anları fotoğrafladım, videolar çektim. Yağmuru özlemişim derken bu sıralar bazı kentlerde yağmur sellere neden oldu. İnsanların o zor durumlarını televizyonlardan izledik.  İzmir’de bizim mahallemizden de sel geliyor son yıllarda, geçen yıllarda birkaç kez denk geldim, korkutucu görüntülerdi. Her yer beton olunca toprak suyu ememiyor, topluca tepelerden akıp geliyor. Geçmiş yıllarda yaşamadığımız bir şey. Aynı durum diğer ülkelerde de görülüyor ve gelecek yıllarda öyle görünüyor ki her yağmur böyle görüntülerle yaşanacak. Ağaçlar, yeşil alanlar, dereler yok oldukça bunun olacağı aşikar.

aktur-sonbahar-36

Adatepe’ye gitmekten vazgeçtik, hava durumu belirsizdi, aslında oradan daha güzel fotoğraflar çekebilirdik ama durmasını bilmek, işi tadında bırakmak önemli.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir