eski datça kahvesi

Eski Datça’nın Renkleri

Mavi Baykuş’un karşı tarafında Astrantia Galeri bulunuyor, Datçalı sanatçıların el işleri, hediyelik eşyalar ve resimler sergileniyor. Galeri olarak kullanılan mekan orjinali korunarak restore edilen bir yağhaneden kalma.

eski datça nevo datca

Mavi Baykuş’u biraz geçince ressam Nevin Hirik’e ait Nevo Datça sanat atölyesi var, sanatçının kendine ait resim, seramik ve takıları sergilenip, satışa sunuluyor. Özgün, el yapımı çalışmalar. Atölyenin önünde selfie çeken arkadaşlar görülüyor. Bu sokaklarda ışık ve görüntüler her zaman fotoğraf çekmek için güzeldir.

çarşı sokak

Çarşı sokağının diğer taraftan görünüşü

eski datça balıkaşıran atölye

Bu kısımda Balıkaşıran Art&Craft yer alıyor, kendi tasarımları ürünler sergileniyor.

eski datça cn yücel sokak

Çarşı sokağını gezip Can Yücel sokağına girelim, çoğu kişi Çarşı sokağından önce bu sokağa girer, sonuçta burada her yer belli merkezlere çıkar, gezimiz daire şeklinde bir rota çizecek. Sokakta güneş ışığının taş duvarlarda görsel bir  gösteri yaptığı zamana denk gelmişim, bir bahar yağmurundan sonra güneş bütün güzelliğiyle taş sokaklarda.

yağmurda can yücel sokağı

Can Yücel evine giden yol, yağmurda da, soğukta da birileri buralara Can Yücel Evini görmeye gelmiştir. Can Yücel adı Eski Datça ile bütünleşmiştir.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

2 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir