emecik dağı keşif gezisi

Emecik Dağı Keşif Yürüyüşü

emecik-kesif-gezisi-25

Dönerken geldiğimiz zorlu yollar bizi oldukça yordu, arkamızda aşılması imkansız dik kayalıklar vardı.

emecik-kesif-gezisi-26

İnsan ayağı değmemiş yerler.

orkide

Orkideler, dağ gülleri sıkça karşımıza çıktılar.

geven çiçekleri

Dikenleriyle yürüyüşlerimizde canımızı yakan Gevenlerin sarı çiçekleri yeşil ve mavilerin içinde ışıldıyor. Karabaş otu çiçekleri, pamuklanlar bu güzel doğaya renk katıyorlar.

sandal ormanında yürüyüş

Vadiyi geçerken kullandığımız patika yolu sık bitki örtüsüne rahmen tekrar buluyoruz. Gelirken aldığımız kerterizlerin bunda rolü var. Sabah erken saatlerde başladığımız yürüyüşü saat 15.30 gibi sonlandırdık. Aslında mesafe olarak çok uzun bir mesafe gitmemiştik ama zorlu doğa şartları çok uzun bir yol katetmişiz gibi bizi yormuştu. Dalların arasında öyle hareketler yapmıştık ki, o günkü gibi bacaklarımın ve kollarımın tutulduğuna uzun bir zamandır şahit olmamaştım. Öğleden sonra sıcaklık ta çok yükselmişti, sık makilerin içinde bu sıcaklığın farkına varamamıştık, yürüyüşümüzün son anlarında kendini gösterdi.

Belki hedefimize varamamıştık ama keşif gezileri böyle oluyor, her zaman istediğinizi elde edemiyorsunuz. Kazasız belasız bir yaban doğasının içinden geçip gelmek, gördüklerimiz, paylaştıklarımız günün bize kazandırdıkları.

Sayfalar: 1 2 3 4 5

2 yorum

  1. Teşekkürler Muzaffer abi. Bir keşif gezinizde ben de bulunmak istiyorum. Yürümek , tırmanmak , inmek , çıkmak dışında; keşif yürüyüşleri , birçok doğa severde olduğu gibi, ben de de çok farklı heyecanlar yaratmıştır. Kabul ederseniz çok mutlu olacağım.. Sevgimle ve Saygımla…

  2. eine Wanderung die seines gleichen sucht auf dieser wundervollen Welt. herrliche Bilder, ein muss es selbst zu erleben. Vielen dank für die erlesene, schöne Bilderreihe.
    Ich/wir versuchen diese Tour mal selbst zu machen.
    viele Grüße aus Datca
    Emil und Monika

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir