emecik dağı keşif gezisi

Emecik Dağı Keşif Yürüyüşü

doğa yürüyüşü

Manzara hep güzel uçaktan çekilmiş gibi görünüyor herşey, dağlar, denizler, Yarımada’nın Ege Denizi kıyıları Dantel gibi görünüyor. Solda Datça körfezi, sağda Gökova körfezi.

emecik-kesif-gezisi-14

Dağlarda sıcak yeşil ve sarı renkler hakim bu sıralarda, mavilerle güzel bir armoni oluşuyor. Ruhumuzun huzura kavuştuğu, aklımıza negatif hiçbir şeyin gelmediği yerler. Yaban hayvanlarının ve bizim son sığınaklarımız.

emecik-kesif-gezisi-15

Ege tarafındaki manzarayı seyrederken, yeşilin tonlarıyla başlayıp lacivertle kucaklaşan maviler. değişik çiçekler karşımıza çıkmaya devam ediyor. Değişik cins orkideler gördük.

emecik-kesif-gezisi-16

Florada arkadaşlarımın yazdığına göre  kukla orkidesi denilen bir tür.

emecik-kesif-gezisi-17

Dağların en güzel manzaralarından biri karşımızdaydı, bütün yorgunlukların unutulduğu anlar, kollarımızı açarak sesleniyoruz Datça’ya. Sesimizi duy Datça, giden geri gelmiyor, bu güzelliklere gelecek nesiller de bizim gibi bakabilsinler. Birkaç kuzgunun dışında yırtıcı kuş göremedik, bir de çöplükten dolayı buralarda martı nüfusu çok.

emecik-kesif-gezisi-18

Uçurumun kenarında bir kayadan mavilere, yeşillere bakıyoruz.

Sayfalar: 1 2 3 4 5

2 yorum

  1. Teşekkürler Muzaffer abi. Bir keşif gezinizde ben de bulunmak istiyorum. Yürümek , tırmanmak , inmek , çıkmak dışında; keşif yürüyüşleri , birçok doğa severde olduğu gibi, ben de de çok farklı heyecanlar yaratmıştır. Kabul ederseniz çok mutlu olacağım.. Sevgimle ve Saygımla…

  2. eine Wanderung die seines gleichen sucht auf dieser wundervollen Welt. herrliche Bilder, ein muss es selbst zu erleben. Vielen dank für die erlesene, schöne Bilderreihe.
    Ich/wir versuchen diese Tour mal selbst zu machen.
    viele Grüße aus Datca
    Emil und Monika

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir