emecik dağı keşif gezisi

Emecik Dağı Keşif Yürüyüşü

emecik-kesif-gezisi-7

Dağın yamaçları, vadiler sık bir bitki örtüsü ile kaplı, sağ alt fotoğraftaki  sivri kayalığa doğru gideceğiz, geçen yıllarda zirvesine çıkmıştık. Yürüdüğümüz patikadan da anlaşılacağı gibi yaban hayatının güçlü olduğu yerler, hayvanların son sığınakları.

emecik-kesif-gezisi-8

Solumuzda derin bir vadi vardı, yaban hayvanlarının kullandığı yolu takip ederek vadiye inmeden karşı yamaçlara geçme imkanı bulduk.

emecik-kesif-gezisi-9

Yabani zeytin ve sandal ağaçlarının içinden geçen bir yol, tünel gibi. Bu gezimizde gördüğüm çiçeklerin de fotoğraflarını çektim.

emecik-kesif-gezisi-10

Hızlı hareket etmiyoruz, günler uzadı, manzaraların fotoğraflarını, videolarını çekerek, doğanın kokusunu içimize sindirerek yürüyoruz.

emecik-kesif-gezisi-11

Yükseklere çıktıkça bizim kartalı kanat çırparken görüyoruz, Ege tarafında Bağla koyu sahili görünmeye başladı. Sağ altta görülen çiçek bu kısımda yaygındı, ismini bilmiyoruz.

emecik-kesif-gezisi-12

Fotoğrafın ön kısmında pamuklan çiçekleri görülüyor, dağlara bu mevsimlerde çok güzel bir hava veriyorlar, bildiğim kadarıyla Dağgülü de deniyor. Hedefimiz karşı kayalık, onun yanından bir yol bulup sırtttan Bağla burnuna inmeye çalışacağız.

Sayfalar: 1 2 3 4 5

2 yorum

  1. Teşekkürler Muzaffer abi. Bir keşif gezinizde ben de bulunmak istiyorum. Yürümek , tırmanmak , inmek , çıkmak dışında; keşif yürüyüşleri , birçok doğa severde olduğu gibi, ben de de çok farklı heyecanlar yaratmıştır. Kabul ederseniz çok mutlu olacağım.. Sevgimle ve Saygımla…

  2. eine Wanderung die seines gleichen sucht auf dieser wundervollen Welt. herrliche Bilder, ein muss es selbst zu erleben. Vielen dank für die erlesene, schöne Bilderreihe.
    Ich/wir versuchen diese Tour mal selbst zu machen.
    viele Grüße aus Datca
    Emil und Monika

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir