emecik dağı keşif gezisi

Emecik Dağı Keşif Yürüyüşü

emecik-kesif-gezisi-19

Sağ tarafımızdaki vadilerde sandal ormanları görülüyor. Zaman zaman sık bir bitki örtüsünü aşmaya çalışıyoruz. Hava sıcaklığından dolayı giysilerimiz kısa kollu, kollarımızda derin çiziklerle döndük yürüyüşten.

emecik-kesif-gezisi-20

Bağla koyu sahili, deniz sakin, hava rüzgarsız. Her tepede durup manzarayı yudumluyoruz yavaş yavaş.

emecik-kesif-gezisi-21

Dağlara selam olsun, yürekleri sevgiyle dolu olanlara selam olsun…

emecik-kesif-gezisi-22

Patika yolların sonu, sık bitki örtüsünün içinde yürümeye çalışıyoruz. Tünel gibi bitkilerin içinden bir geçiş bulmaya çalıştığımız anlar. Aşağısı çok dik, sık bitki örtüsüne dalmaktan başka çare yoktu.

emecik-kesif-gezisi-23

Arada bir önümüze çıkan kayalıklarda yürümek daha rahat, fakat uzun sürmüyor, tekrar geçit vermez doğanın içine dönüyoruz. Kollarımız derin çiziklerle doldu, bir ara yukarıdaki dik kayalıkların kenarında bir geçit var mı diye baktık, ama hiç boşluk bulamadık. İlerledikçe daha da sıklaşan bir bitki örtüsü vardı. İşi tadında bırakalım dedik ve geriye dönmeye karar verdik. Zorlukla geçtiğimiz, bazen süründüğümüz o doğanın içinden tekrar geçmemiz gerekti.

bağla koyu

Bağla koyu manzarasının olduğu kayalıkta sarı çiçeklerin arasında bir mola verdik, çok güzel bir manzaranın içindeydik.

Sayfalar: 1 2 3 4 5

2 yorum

  1. Teşekkürler Muzaffer abi. Bir keşif gezinizde ben de bulunmak istiyorum. Yürümek , tırmanmak , inmek , çıkmak dışında; keşif yürüyüşleri , birçok doğa severde olduğu gibi, ben de de çok farklı heyecanlar yaratmıştır. Kabul ederseniz çok mutlu olacağım.. Sevgimle ve Saygımla…

  2. eine Wanderung die seines gleichen sucht auf dieser wundervollen Welt. herrliche Bilder, ein muss es selbst zu erleben. Vielen dank für die erlesene, schöne Bilderreihe.
    Ich/wir versuchen diese Tour mal selbst zu machen.
    viele Grüße aus Datca
    Emil und Monika

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir