datça koyları

Datça Koyları

Armonika koyu

armonika koyu

Yarımada’nın Gökova Körfezi tarafında, Çakal ile Çatı arasında yer alan Cennet koylardan.

Eksera

datça eksera koyu

Eksera Soğuksu virajlarından inip gelen Eksera deresinin ağzındaki koy, doğa yürüyüşü ile ulaşılır. Soğuksu virajlarına gelmeden sapılan orman yolu ile veya Çakal’dan başlayan Karia yolunu yürüyerek, sayfamdaki koylara yaptığım yürüyüşlerde bu koyları görebilirsiniz, arama çubuğuna yazmanız yeterli.

Küçük Çakal

datça küçük çakal koyu

Yarımada’nın ege tarafında Çakal koyundan önceki koy, orman yolu ile ulaşılıyor, doğa yürüyüşü yaparak ta Çakal’dan gelebilirsiniz.

Çakal koyu

emecik çakal yürüyüşü

Emecik arazileri içinde yer alan Çakal koyu Datça’nın Gökova körfezi tarafında yer alan koylarından, Soğuksu virajlarına gelmeden hemen önce yolun sol tarafındaki Çeşmenin yanından ayrılan toprak yoldan vasıta ile de ulaşılabiliniyor. Koy özel arazinin çitleri ile çevrili, dere yatağından ulaşabiliyorsunuz.

Eski Liman

emecik eski liman

Eski Liman Alavara’ya gelmeden hemen önce, düzgün bir toprak yoldan ulaşılabiliniyor. Piknik yapıp denize girmek isteyenler geliyor. İsmi antik dönemlerden kalma bir liman olmasından geliyor.

Alavara

emecik alavara

Alavara’ya Emecik köyünü Aktur’a doğru geçtikten sonra gelen çoban çeşmesinden başlayan orman yolundan gidebilirsiniz. Toprak bir yol alçak arabalar için uygun değil. Doğa yürüyüşleri için ideal parkurlar.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7

13 yorum

 1. Hepsi birbirinden güzel,açıklamalı fotoğraflar .Datça sevdalılarına anlamlı bir armağan,hele benim gibi artık buralara gitmeyi hayal bile edemeyenler için.Yüreğinize,ellerinize,ayağınıza sağlık.Nice gezmelere..

 2. Kimseye tavsiye etmeyin her geçen sene daha kalabalık oluyor.Yada kıymet bilecekler gelsin .Umarım Datça ile ilgili imar planları yürürlüğe girmez veya gecikir Tek temennim bu

 3. Öncelikle ememeğinize sağlık. Bu. Kadar detay vermeseniz keşke 🙂 bakir kalan yerlerden güzel Datça. Kıymet bilen insanlar gider görür umarım.

 4. Muzaffer Bey merhaba,

  Akdeniz tarafındaki koylarda kurucabük’ün daha doğusundaki koyları haritada göstermemişssiniz, başka bir haritada da bulamıyorum, bu konuda Datça koylarını daha kapsamlı gösteren bir harita mevcut mudur yada siz hazırlayabilir misiniz.

  En derin sevgi ve saygılarımla

 5. Gerçekten güzel bir paylaşım emeğinize sağlık. Bu koylardan hangileri daha bakir kamp yapmak için ve içme suyu olan (dere çeşme vs ) bilgilendirirseniz sevinirim .

 6. Merhaba cok guzel hazirlamişsiniz tesekkur ederiz bir sorum olacak izninizle:
  Poyraz liman dediginiz koyun baska isimleri var mi?(tekir koyu /bükcez) gibi

 7. Valla anlatıp duruyorsunuz.Datcada yol yoktu,kalabalık yoktu,hayat sade idi.Önce yollar yapıldı,sonra doğa yazarları yazdı durdu.Sonuç.Datca büyük şehir kalabaliklarini ağırlamaya başladı,Ankara nin yarışı burda,her yer kalabalık,koylarda palamutbükünde kalabalıktan denize giremedik.Ben eski Datçayi özlüyorum.kusura bakmayın.Saygılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir