Datça Koyları

Armonika koyu

armonika koyu

Yarımada’nın Gökova Körfezi tarafında, Çakal ile Çatı arasında yer alan Cennet koylardan.

Eksera

datça eksera koyu

Eksera Soğuksu virajlarından inip gelen Eksera deresinin ağzındaki koy, doğa yürüyüşü ile ulaşılır. Soğuksu virajlarına gelmeden sapılan orman yolu ile veya Çakal’dan başlayan Karia yolunu yürüyerek, sayfamdaki koylara yaptığım yürüyüşlerde bu koyları görebilirsiniz, arama çubuğuna yazmanız yeterli.

Küçük Çakal

datça küçük çakal koyu

Yarımada’nın ege tarafında Çakal koyundan önceki koy, orman yolu ile ulaşılıyor, doğa yürüyüşü yaparak ta Çakal’dan gelebilirsiniz.

Çakal koyu

emecik çakal yürüyüşü

Emecik arazileri içinde yer alan Çakal koyu Datça’nın Gökova körfezi tarafında yer alan koylarından, Soğuksu virajlarına gelmeden hemen önce yolun sol tarafındaki Çeşmenin yanından ayrılan toprak yoldan vasıta ile de ulaşılabiliniyor. Koy özel arazinin çitleri ile çevrili, dere yatağından ulaşabiliyorsunuz.

Eski Liman

emecik eski liman

Eski Liman Alavara’ya gelmeden hemen önce, düzgün bir toprak yoldan ulaşılabiliniyor. Piknik yapıp denize girmek isteyenler geliyor. İsmi antik dönemlerden kalma bir liman olmasından geliyor.

Alavara

emecik alavara

Alavara’ya Emecik köyünü Aktur’a doğru geçtikten sonra gelen çoban çeşmesinden başlayan orman yolundan gidebilirsiniz. Toprak bir yol alçak arabalar için uygun değil. Doğa yürüyüşleri için ideal parkurlar.

Datça Koyları” için 5 yorum

 • 23 Aralık 2014 tarihinde, saat 14:40
  Permalink

  Hepsi birbirinden güzel,açıklamalı fotoğraflar .Datça sevdalılarına anlamlı bir armağan,hele benim gibi artık buralara gitmeyi hayal bile edemeyenler için.Yüreğinize,ellerinize,ayağınıza sağlık.Nice gezmelere..

  Yanıtla
 • 31 Temmuz 2016 tarihinde, saat 00:21
  Permalink

  Kimseye tavsiye etmeyin her geçen sene daha kalabalık oluyor.Yada kıymet bilecekler gelsin .Umarım Datça ile ilgili imar planları yürürlüğe girmez veya gecikir Tek temennim bu

  Yanıtla
 • 9 Aralık 2017 tarihinde, saat 12:24
  Permalink

  Öncelikle ememeğinize sağlık. Bu. Kadar detay vermeseniz keşke 🙂 bakir kalan yerlerden güzel Datça. Kıymet bilen insanlar gider görür umarım.

  Yanıtla
 • 15 Şubat 2018 tarihinde, saat 16:33
  Permalink

  Muzaffer Bey merhaba,

  Akdeniz tarafındaki koylarda kurucabük’ün daha doğusundaki koyları haritada göstermemişssiniz, başka bir haritada da bulamıyorum, bu konuda Datça koylarını daha kapsamlı gösteren bir harita mevcut mudur yada siz hazırlayabilir misiniz.

  En derin sevgi ve saygılarımla

  Yanıtla
  • 15 Şubat 2018 tarihinde, saat 17:06
   Permalink

   Merhaba Onur arkadaş doğa yürüyüşlerinde çizdiğim haritalarda vardı, ama ayrıca yeni bir harita hazırlamaya çalışacağım. Teşekkürler.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir