Datça Koyları

Armonika koyu

armonika koyu

Yarımada’nın Gökova Körfezi tarafında, Çakal ile Çatı arasında yer alan Cennet koylardan.

Eksera

datça eksera koyu

Eksera Soğuksu virajlarından inip gelen Eksera deresinin ağzındaki koy, doğa yürüyüşü ile ulaşılır. Soğuksu virajlarına gelmeden sapılan orman yolu ile veya Çakal’dan başlayan Karia yolunu yürüyerek, sayfamdaki koylara yaptığım yürüyüşlerde bu koyları görebilirsiniz, arama çubuğuna yazmanız yeterli.

Küçük Çakal

datça küçük çakal koyu

Yarımada’nın ege tarafında Çakal koyundan önceki koy, orman yolu ile ulaşılıyor, doğa yürüyüşü yaparak ta Çakal’dan gelebilirsiniz.

Çakal koyu

emecik çakal yürüyüşü

Emecik arazileri içinde yer alan Çakal koyu Datça’nın Gökova körfezi tarafında yer alan koylarından, Soğuksu virajlarına gelmeden hemen önce yolun sol tarafındaki Çeşmenin yanından ayrılan toprak yoldan vasıta ile de ulaşılabiliniyor. Koy özel arazinin çitleri ile çevrili, dere yatağından ulaşabiliyorsunuz.

Eski Liman

emecik eski liman

Eski Liman Alavara’ya gelmeden hemen önce, düzgün bir toprak yoldan ulaşılabiliniyor. Piknik yapıp denize girmek isteyenler geliyor. İsmi antik dönemlerden kalma bir liman olmasından geliyor.

Alavara

emecik alavara

Alavara’ya Emecik köyünü Aktur’a doğru geçtikten sonra gelen çoban çeşmesinden başlayan orman yolundan gidebilirsiniz. Toprak bir yol alçak arabalar için uygun değil. Doğa yürüyüşleri için ideal parkurlar.

11 thoughts on “Datça Koyları

 • 23 Aralık 2014 tarihinde, saat 14:40
  Permalink

  Hepsi birbirinden güzel,açıklamalı fotoğraflar .Datça sevdalılarına anlamlı bir armağan,hele benim gibi artık buralara gitmeyi hayal bile edemeyenler için.Yüreğinize,ellerinize,ayağınıza sağlık.Nice gezmelere..

  Yanıtla
 • 31 Temmuz 2016 tarihinde, saat 00:21
  Permalink

  Kimseye tavsiye etmeyin her geçen sene daha kalabalık oluyor.Yada kıymet bilecekler gelsin .Umarım Datça ile ilgili imar planları yürürlüğe girmez veya gecikir Tek temennim bu

  Yanıtla
 • 9 Aralık 2017 tarihinde, saat 12:24
  Permalink

  Öncelikle ememeğinize sağlık. Bu. Kadar detay vermeseniz keşke 🙂 bakir kalan yerlerden güzel Datça. Kıymet bilen insanlar gider görür umarım.

  Yanıtla
 • 15 Şubat 2018 tarihinde, saat 16:33
  Permalink

  Muzaffer Bey merhaba,

  Akdeniz tarafındaki koylarda kurucabük’ün daha doğusundaki koyları haritada göstermemişssiniz, başka bir haritada da bulamıyorum, bu konuda Datça koylarını daha kapsamlı gösteren bir harita mevcut mudur yada siz hazırlayabilir misiniz.

  En derin sevgi ve saygılarımla

  Yanıtla
  • 15 Şubat 2018 tarihinde, saat 17:06
   Permalink

   Merhaba Onur arkadaş doğa yürüyüşlerinde çizdiğim haritalarda vardı, ama ayrıca yeni bir harita hazırlamaya çalışacağım. Teşekkürler.

   Yanıtla
 • 24 Temmuz 2019 tarihinde, saat 22:05
  Permalink

  Gerçekten güzel bir paylaşım emeğinize sağlık. Bu koylardan hangileri daha bakir kamp yapmak için ve içme suyu olan (dere çeşme vs ) bilgilendirirseniz sevinirim .

  Yanıtla
  • 25 Temmuz 2019 tarihinde, saat 00:52
   Permalink

   Turistik koyların dışında su bulma durumu yok, Kızlan Gereme’de kaynaktan akan bir çeşme var ama kamp yapmak yasak.

   Yanıtla
 • 31 Temmuz 2019 tarihinde, saat 14:36
  Permalink

  Değerli bilgileriniz için teşekkürler.

  Yanıtla
 • 25 Nisan 2020 tarihinde, saat 14:05
  Permalink

  Merhaba cok guzel hazirlamişsiniz tesekkur ederiz bir sorum olacak izninizle:
  Poyraz liman dediginiz koyun baska isimleri var mi?(tekir koyu /bükcez) gibi

  Yanıtla
 • 22 Ekim 2020 tarihinde, saat 11:29
  Permalink

  Valla anlatıp duruyorsunuz.Datcada yol yoktu,kalabalık yoktu,hayat sade idi.Önce yollar yapıldı,sonra doğa yazarları yazdı durdu.Sonuç.Datca büyük şehir kalabaliklarini ağırlamaya başladı,Ankara nin yarışı burda,her yer kalabalık,koylarda palamutbükünde kalabalıktan denize giremedik.Ben eski Datçayi özlüyorum.kusura bakmayın.Saygılar.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir