Bir Şubat Masalı

9 Şubat Pazar Günü arkadaşım Ekrem İpek ile Betçe’ye doğru yola çıktık. Badem çiçekleri açtığından bu yana pazarları Betçe’nin değişik bölgelerinde geziyoruz, baharın güzelliklerini görüntülüyoruz. Hava tahmini yağmurluydu ama yağmurda da fotoğraf çekeriz ne olacak dedim, gün boyunca da yağmura rastlamadık, yağacak gibi oldu birkaç kez ama yağmadı. Bu yıl kurak geçiyor, çoğu gün yağmur havası var yağmur yok. Akşam gün batımına kadar süren gezimizde 700 den fazla fotoğraf çekmişim, sayfayı hazırlamam zor oldu. Sayfalarım biraz çok olduğu için biraz bilgi vereyim; Hızırşah Pustular’da badem çiçekleri, Knidos Akademi, Kumyer, Kumyer Kalesi, Kumyer’de şifalı bitkiler hakkında bilgiler edindik, son olarak Bağlarözü’nde baharın o çok güzel görüntülerini ve çağlaların fotoğrafını çektik, Bağlarözü tepelerinde gün batımını izleyip döndük.

baharda-pazar-gezisi-69

Betçe’ye giderken Hızırşah Pustular mevkiinde durmak zorunda kaldık. Badem çiçekleri öyle güzeldi ki onları fotoğraflamadan geçemezdik. Pempe çiçekli bademler, arkada Kocadağ, vadiler, tepeler, beyaz çiçeklerle kaplı tarlalar..

baharda-pazar-gezisi-70

Pustular arazilerinde yeşilin içinde beyaz ve pembeler çok güzel görünüyordu.

baharda-pazar-gezisi-71

Bugün gökyüzünde bulutlar  çoktu, bu güzel fotoğraflar çekeceğiz demekti.

baharda-pazar-gezisi-72

Baktığımız her tarafta birer tablo asılı gibi, seyretmeye doyum olmuyordu, tabii fotoğraflamak ta ayrı bir zevk.

baharda-pazar-gezisi-73

Kocadağ’ın tepeleri yağmur bulutları ile kaplıydı, bademler sürülmüş kahverengi toprakla çok hoş görünüyordu, toprağı aydınlatan güzel bir ışık manzaraya tablo tadı vermekteydi.

baharda-pazar-gezisi-74

Benim en sevdiğim çiçekler, badem çiçekleri.

baharda-pazar-gezisi-75

Çok güzel manzaralar, yavaşlayarak geçen birkaç araba gördük, manzarayı seyrederek gidiyorlardı.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

4 yorum

  1. Hocam ,coook güzel fotoraflar elinize yüreginize saglik, bizde sizin sayenizde bu masalari görme sansini yasiyoruz bu soguk HamburgdaGurbeteTesekkürler

  2. Fotoğrafların hepsi birbirinden güzel. Ne mutlu size ki bu güzellikleri yaşayabiliyorsunuz. Güzel yazınız ve resimlere çok teşekkürler. Okurken bir nebze olsun kendimizi oralarda hissedebildik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir