Datça’da Kış Günleri

muzaffer özgen aktur'da fotoğraf çekerken

Soğuk, fırtınalı havalardan sonra açık havada fotoğraf çekmek, sanki ilk kez bu işi yapıyormuşuz gibi heyacanlı ve mutluyuz.

datcada-kis-12

İçi suyla dolu dere ve burada yüzen ördekler Aktur’a güzel bir hava veriyor. İnsanların bir şeyler vermesine alışmış ördeklerin gözleri bizde.

datcada-kis-11

Derenin üstündeki köprüde arkadaşımın fotoğrafını çekiyorum. Fotoğraflar onunla daha anlamlı ve sıcak.

datcada-kis-13

Yazın birçok insanın gezdiği, denize girdiği sahiller ıssız, pazardan gelen birkaç kişiyi gördük. Tatil sitesinde kalan çok fazla kişi olmamasına rahmen pazar kuruluyor.

datcada-kis-14

Bankta oturup güneşin deniz üzerindeki ışık oyunlarını seyrederken dalgaların sesini dinledik. Yağmur geldiğinde son anda arabamıza ulaştık. Kuvvetli bir sağanak oldu ama yola çıktıktan kısa bir süre sonra yağmur dindi ve güneş yeniden kendini gösterdi. Hatta okaliptuslarla çevrili yolda durarak yağmur damlalarının yapraklardaki ışıltısını görüntülemek istedik, o anda pırıl pırıl bir hava vardı.

datcada-kis-15

Hava açınca dönerken Gebekum sahillerinde fotoğraf çekelim dedik, burada hava almaya gelen gençler vardı, onların meraklı köpeği objektifimize takılanlardandı. Upuzun uzanan kumsallar, hafifçe karaya vuran dalgalar, manzara çok güzeldi.

6 thoughts on “Datça’da Kış Günleri

 • 25 Ocak 2016 tarihinde, saat 17:13
  Permalink

  Bir kaç haftadır her gün siteye girip bakıyordum.Yeni bir sayfa yok .Sebebini merak etmiştim .
  Meğer soğuklarmış. O kadar olsun.Bizi Datça’sız bırakmayın.

  Yanıtla
 • 29 Ocak 2016 tarihinde, saat 02:22
  Permalink

  Ne güzel anlatmışsınız,keyifle okudum.Sağolun.

  Yanıtla
 • 14 Eylül 2019 tarihinde, saat 11:16
  Permalink

  Açıkcası hayal kırıklığına uğradım. Güzel yazı olmuş. Taş bina olan evin tadilatını yazın bitiremedim 15 tatilde bitiririm dedim. 15 tatilde bu soğuk havayı hesaplamamıştım. 2019 16 0cak- 6 şubat arası da çok soğuk muydu ?

  Yanıtla
  • 14 Eylül 2019 tarihinde, saat 17:31
   Permalink

   Kış günleri hiç belli olmaz bazen ocak’ta baharı yaşarız, genellikle yağmur olur.

   Yanıtla
 • 16 Şubat 2020 tarihinde, saat 13:23
  Permalink

  Kaz dağları merakımızdan emekli olduğum 3 yıl boyunca Edremit te yaşadım.Buradan neresi daha iyi olur dediğimde Datça fikri beynimde oluştu kış buralarda yanan kömür kazanları ile havayı çok kirli yapıyor.Termal var diye geldik ama daha çok kömür yanıyor.Datça İskele mahallesinde bir dublex buldum deniz manzaralı 130 metre kare 740 bin istiyor sahibi normal 3 katlı bir apartmanın çatı katını piyespi yapmış.Fiyat abartılımı ? bilgi verebilirmisiniz…

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.