Datça’da Kış Günleri

datcada-kis-5

Biraz ileride tarlalar papatyalarla kaplıydı, güneşin sözünün geçtiği anlardı.

datcada-kis-6

Papatyaların arasına girerek değişik görüntüler yakalamaya çalıştık.

datcada-kis-7

Adaburnu’nda ışığın etkisi değişirken nereye gidelim sorusunu sorduk arkadaşımla, ve onun önerisi ile Aktur’a geldik. Bu mevsimde Aktur’a gelmemiştim, merak ediyordum. Aktur sahilinde kıyıya vuran dalgalar vardı, onlara bakarak lodoslu havalarda burada dalgaların etkili olacağını düşündük. Biraz önceki güneşli havanın yerini kapalı bir hava almıştı.

datcada-kis-8

Bulutların arasından süzülen ışıkla çok hoş bir manzara karşımızdaydı, kıyıya vuran dalgalar çekilirken sahilde tüller oluşuyordu.

datcada-kis-9

He anı güzel olan bir manzara, buradan defalarca geçip te bu manzarayı görememiş olanlar varmıdır desem…

datcada-kis-10

Sahil boyunca yürüdük, çok az insanla karşılaştık, sohbet etiğimiz bir çift vardı, kışı burada ilk geçirişleriymiş, mutlulardı. Bu güzel doğa ve sakin ortam büyük şehirlerde yaşayan birçok arkadaşımızın özlem duyduğu görüntüler. Tabii biz böyle bir yerde devamlı kalabilirmiydik diye arkadaşımla konuştuğumuz zamanlar olmuştur. Ben bir zaman sonra sıkılırım bir yere bağlım olmaktan, hareket etmeliyim, yeni şeyler görmeliyim.

Bu arada kış günlerinde eve kapanmanın güzel taraflarından biri, kitap okumak, yeni bilgiler öğrenmek oluyor. İnterneti doğru kullandığınızda faydalanacağınız birçok yanı var, filim seyretmek te bunlardan. Japon filmleri seyrettim, birkaç kelime de aklımda kaldı.

6 thoughts on “Datça’da Kış Günleri

 • 25 Ocak 2016 tarihinde, saat 17:13
  Permalink

  Bir kaç haftadır her gün siteye girip bakıyordum.Yeni bir sayfa yok .Sebebini merak etmiştim .
  Meğer soğuklarmış. O kadar olsun.Bizi Datça’sız bırakmayın.

  Yanıtla
 • 29 Ocak 2016 tarihinde, saat 02:22
  Permalink

  Ne güzel anlatmışsınız,keyifle okudum.Sağolun.

  Yanıtla
 • 14 Eylül 2019 tarihinde, saat 11:16
  Permalink

  Açıkcası hayal kırıklığına uğradım. Güzel yazı olmuş. Taş bina olan evin tadilatını yazın bitiremedim 15 tatilde bitiririm dedim. 15 tatilde bu soğuk havayı hesaplamamıştım. 2019 16 0cak- 6 şubat arası da çok soğuk muydu ?

  Yanıtla
  • 14 Eylül 2019 tarihinde, saat 17:31
   Permalink

   Kış günleri hiç belli olmaz bazen ocak’ta baharı yaşarız, genellikle yağmur olur.

   Yanıtla
 • 16 Şubat 2020 tarihinde, saat 13:23
  Permalink

  Kaz dağları merakımızdan emekli olduğum 3 yıl boyunca Edremit te yaşadım.Buradan neresi daha iyi olur dediğimde Datça fikri beynimde oluştu kış buralarda yanan kömür kazanları ile havayı çok kirli yapıyor.Termal var diye geldik ama daha çok kömür yanıyor.Datça İskele mahallesinde bir dublex buldum deniz manzaralı 130 metre kare 740 bin istiyor sahibi normal 3 katlı bir apartmanın çatı katını piyespi yapmış.Fiyat abartılımı ? bilgi verebilirmisiniz…

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.