Datça’da 19 Ocak Kışbahar’ın İzinde

Bu arada koyu yeşillerin arasında pembe çiçekleri ile birkaç tane yabani badem görüyoruz, eski bir dostumu görmüş gibi seviniyorum. Datça Detay sayfamda yabani bademle ilgili çokça fotoğraf var, geçen yıl çağlalı halini de dotoğraflamıştım. Doğada yüzlerce yıldır kendiliğinden biten bir badem türü, çağlaları çok ufak , dalları arasında uzun dikenleri ile kendini korumaya almış. Çok güzel görünüyorlar, genellikle maki şeklinde oluyorlar, ağacımsı olanına bir kez rastladım, Hızırşah Damlantı kalesinde.

Sol tarafımızda dimdik, düz bir kaya yükseliyor.

Boylu orkideler açmak üzere.

Zorlu bir arazide tırmanmaya devam ediyoruz, kayalar bugün kaygan, maki bitki örtüsü sıklaşıyor. Sındı’nın masalları aratmayan arazileri buradan çok güzel görünüyor.

Sarp arazi bitmek bilmiyor, aslında bugün dağlara tırmanmak aklımda yoktu ama ne zamandır onlara hasret kaldım, farkında olmadan yine dağlardayız.

Arkadaşımla hep uyum içindeyiz, her yürüyüşümüz zevkli geçiyor, zor anlarda sızlanma yok. Bilmediğimiz bir doğadayız, çok farklı inanılmaz güzel yerler. Kayalardan göğe yükselen andızlar yaşamın güzelliğini anlatmak ister gibi.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir