datça karakazan kanyonu

Karakazandibi Kanyonu – Foto-Safari

23 ocak tarihinde Yürüyüş arkadaşım Ekrem İpek ile Hızırşah arazileri içinde yer alan Karakazandibi kanyonuna gittik. Geçenlerde güvercin çiftliği sahibi Recap Şahbaz ile yaptığımız yürüyüşte Kanyonun girişine kadar gitmiştik, bugün fotoğraf çekmek için burayı seçmemizin bir nedeni de Hızırşah arazilerinde çiçek açan badem ağaçlarını fotoğraflamaktı.

kanyon-fotosafari-1

Hacıahmat denen mevkide badem ağaçlarının birçoğu çiçek açmıştı, fotoğraf çekmek için indiğimizde bahçelerinden sebze, meyva toplayan Hızırşahlı bayanlarla karşılaştık, ardından öğrencim Mehmet Eren de oradan geçti. Mehmet’e hayrola buralarda ne işin var diye takıldım, kendisi Karaköylüdür, eşim Hızırşahlı hocam diyerek cevap verdi. Gezilerde birilerine rastlamak, fotoğraf çekmek hoş oluyor, Datça Detay arşivinde yerlerini alıyorlar.

datça'da badem çiçeği fotoğrafı çekmek

Yolun her iki tarafında çiçek açmış bademlerle çok güzel bir görüntü ortaya çıkıyor.

datça hızırşah arazileri

Pirenliğe doğru giderken manzara çok hoştu. Bubaslık yoluna ayrılan yere kadar arabayla gittik, yol bu sene fazla bozuk değil. Bu yıl yağmurlar fazla olmadı, ondan olabilir, genellikle Kartal vadisinde yol bozuk olurdu.

kanyon-fotosafari-2

Kanyona kadar kısa bir süre dere yatağından yürünüyor, kanyonun girişinde şelalenin olduğu yerde hala su yok.

kanyon-fotosafari-3

Şelalalenin altındaki göletteki su da geçen gelişimize göre azalmıştı,  dibini görememiştik.

kanyon-fotosafari-4

Göletin üstündeki kayalara çıkıp etraftaki manzarayı görüntülerken arkadaşım suyun içinde bir kuş ölüsü olduğunu söyledi.

kanyon-fotosafari-39

Fotoğrafını çekebilmek için arkadaşım kuşu benim görebileceğim yere doğru sürükledi. Kuş yüzükoyun suyun içindeydi, tahmin ettiğimiz gibi bir baykuş suya düşmüştü, artık ne oldu da kimbilir yaşamı burada sonlandı.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7

Bir yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir