karaköy balıkçı barınağı

Datça Her Mevsim Bir Başka Güzel

karakoy-doga-yuruyusu-19

Çobanın pratik buluşu, hayvanların su içmesi için araba lastiği ikiye bölünerek yalak yapılmış.

karakoy-doga-yuruyusu-20

Burada Karaköylü Mehmet Ali arkadaşın keçi sürüsü barınıyordu, geçen yıla kadar buradaydılar, geçen yıl sürüsünü otlatırken Kanyon yolunda karşılaşmıştım, domates ekimi nedeniyle buralara geldik demişti. Çobanın naylondan kulübesi, naylonlar güneşin etkisiyle artık erimişler, içeride tahta bir yatak yeri, soba, basit masa gibi şeyler var.

karakoy-doga-yuruyusu-21

Keçilerin barındığı yere doğru gidiyoruz, geçmiş yıllarda oğlakların fotoğrafını çekmiştim burada. Bütün alanda sakızlık türü bitkilerden oluşan kürler var, aralarına girince bulmacalardaki labirentli yollar gibi kayboluveriyorsunuz, yolunuz sakızlık kürleriyle kesiliveriyor. Her birinden biz yaklaştıkça kuşlar uçuşuyor, özellikle botak dediğimiz türden, arkada görünen tepelerin ardında Kızılağaç denen bölge var, geçmiş yıllarda iki kez gitmiştim.

karaköy yurmakaya keçi ahılı

Çitler ve barınak yerleri artık sessiz, yerler gübrenin de etkisiyle çeşitli otlarla kaplı, içlerinde ebegümeci gibi türler de vardı.

karalöy yurmakaya kayalar

Bitişikteki diğer koya doğru giderken, kayalık yerlerden geçiyoruz.

karakoy-doga-yuruyusu-22

Uzaklardan gelen bir motor sesi, sahil güvenlik geliyor dememe kalmadan sahil güvenlik botu görünüyor, denizciler bu sesi iyi tanırlar.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Bir yorum

  1. çok begendım sayfanızı ellerinize sağlık.Yazınızda bir cümle şöyle bir insanın doğaya faydasını anlamadım diyorsunuz haklısınız tabiki.İnsanın yaratılış gayesi yaratanına kul olmak görevi verilmiştir.selam ve muhabbetle kalınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir