karaköy balıkçı barınağı

Datça Her Mevsim Bir Başka Güzel

karakoy-doga-yuruyusu-82

Buradaki bölgeye ve koylara Yurmakaya deniyor, patika yollardan yürüyüşümüze devam ediyoruz. Bu yollar keçi sürülerinin kullandığı yollar.

karakoy-doga-yuruyusu-57

Yurmakaya koylarına yaklaşırken bu aylarda bitkilerin arasında, korunaklı yerlerde gördüğümüz papatya benzeri çiçeklerle karşılaşıyoruz. Papatya gibiler ama yaprakları ince, bir gövdeden birçok dal çıkıyor. Bitki dilinde bir isimleri vardır, onun için papatya diyemiyorum. Geçmiş yıllarda da bu mevsimde buralarda görmüştüm.

karakoy-doga-yuruyusu-13

Ve ilk mağaramıza geliyoruz, patika yolun üzerinde, birçok mağara gibi hayvan ahılı olarak kullanılmış. Eni 3 adım, uç kısımda biraz genişliyor, 4 adım oluyor, boyu 6 adım.

karakoy-doga-yuruyusu-14

Bu mağaralar uzunca bir süredir kullanılmıyor.

karakoy-doga-yuruyusu-15

Mağaranın manzarası güzel, koylar görünüyor. Sağ altta harıp ağaçları, rüzgarla yatmışlar, buradaki birçok ağaç türü maki boylarında.

karakoy-doga-yuruyusu-16

Yolun alt kısmında bir mağara daha var, aşağıya inerek kıyıyı takip ediyoruz. Bu mağarayı tesadüfen bulmuştum, birgün Yurmakayaya tek başıma geldim, yolu şaşırınca bu mağaraya giden patika yola girmişim, yol mağaradan sonra devam etmiyor, geçit te yok, oradan dönmeniz gerekiyor.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Bir yorum

  1. çok begendım sayfanızı ellerinize sağlık.Yazınızda bir cümle şöyle bir insanın doğaya faydasını anlamadım diyorsunuz haklısınız tabiki.İnsanın yaratılış gayesi yaratanına kul olmak görevi verilmiştir.selam ve muhabbetle kalınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir