Betçe’de Sıcak Bir Ağustos Günü, Renkli Bir Zaman

Facebook’ta paylaştığım fotoğraflara değişik yorumlar yapılıyor doğal olarak, medenice yapılan her yoruma saygımız var, eleştiri de olsa. Bu gibi fotoğraflarda şemşiye ve şezlonglardan şikayet edenler oluyor. Benim gördüğüm tatil yerlerinde herkes şezlongta, bir şemşiyenin altında olmak istiyor gibi, yanlış düşünüyorsam yorum kısmı var yazabilirsiniz.

Teras balkonundan çektiğim fotoğrafta lamba ay gibi durmuş, değişik bir görüntü olmuş, bilerek olmadı.

Kıyı yolu çıkışında durarak Palamutbükü koyunu fotoğraflıyorum. Sol alt fotoğrafta Palamutbükü plajının doğu kısımları görülüyor, arkada bir site var. Kumların üzerinde kendi şemşiyelerini açmış denize girenler görülüyor. Yine bu sahil boyunca park etmiş arabalardan da anlaşılacağı gibi Palamutbükü hep kalabalık. Sahiller boylu boyunca lokantalara ait oturma yerleriyle kaplı.

Yöredeki adıyla Gerence, turistler Akvaryum demeyi seviyor, yine oldukça kalabalık, sarı, yeşil, mavi renkler, havuz gibi bir berrak bir deniz.

Akçabük’te de yüzenler, güneşlenenler vardı, sahiller herkesin, sevindim. Datça’nın en güzel plajı burada, halkın girebileceği bir şekilde düzenlenmeli.

Kurubük tepesinden Kurubük koyunu fotoğrafladım, burası da kalabalıktı. En son Mesudiye’yi görüntüledim, sararan bademler ovada sarı rengi hakim kılmıştı. İşte böyle sıcak bir ağustos günü renklerle iç içe geçen bir zaman.

Sayfalar: 1 2 3 4 5

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir