14 Ağustos İki Sergi Açılışı

14 Ağustos Pazartesi günü Belediye Sergi Salonlarında iki serginin açılışı vardı. Çatal Mağara Sergi Salonunda Rezan Gürçay’ın pastel resim sergisi, Yat Limanı Sergi Salonunda Mehmet Ünsalan’ın suluboya resim sergisi sanatseverlerle buluştu. Sergiye gelenler iki sergiyi de ilgiyle, beğenerek gezdiler.

14 ağustos resim sergileri

18.30’da açılışı yapılan Rezan Gürçay’ın pastel çalışmalardan oluşan sergisinin başlığı ” Datça ve Doğa idi. Çalışmalar Natürmort ve peyzaj konuluydu. Rezan Gürçay çalışmalarında Datça doğasını konu aldığını söyledi.

Rezan hanım ilk kişisel sergisinde oldukça heyacanlı idi, tablolarının fiyatı da 50 – 200 TL arasındaydı. Eve götüreceğime bir yerlerde sergilensinler istedim dedi. 16 senedir Datça’da yaşayan sanatçı resim çalışmalarına 2010 yılında başlamış. Çalışmalarda kendine özgü hoş bir pastel tekniği görüyoruz.

Sergi 14 – 21 ağustos tarihleri arasında açık kalacak, saat 19.00 dan sonra gezebilirsiniz.

Yat Limanı Sergi Salonunda Mehmet Ünsalan’ın suluboya sergisi açılışı vardı, daha önce de sergilerini izlediğim sanatçının peyzaj konulu 39 suluboya çalışması sergileniyor.  Datça’daki atölyesinde  çalışmalarını sürdüren Mehmet Ünsalan  şimdiye dek 16 kişisel sergi açtı, karma sergilere katıldı.  Datça’daki 9. sergisi. Bir deniz aşığı olan Mehmet Ünsalan’ın tablolarının birçoğunda deniz konusu yer alıyor.  Yağmurlu havayı tasvir eden çalışmaları da bu sergide yer alıyor.

Suluboya tekniği ile duygu ve düşüncelerini daha iyi anlatabildiğini belirten sanatçının sergisi oldukça beğenildi.

kazım ünsalan resim sergisi

Sergi 14 – 20 ağustos tarihleri arasında açık saat 19.00 dan sonra gezebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir