Yeni Yılın İlk Günü

yeni-yıl-ilk-gun-6

O sırada öğrencim Mustafa Dede kızları Derin ve Kumsal ile geldi, derin doğru Ekrem amcasına koştu. Kumsal her zamanki gibi ilk başlarda kaşlarını çatmıştı.

gebekum

Bu bitkilerin tohumlarını ve soğanlarını alanlar oluyor, bunlar bu kumların bitkisi, yerinde görmek daha güzel değil mi? Birkaç tohum aldık biraz ilerideki kumul alanına dikmek için, tabii bunu yaparken de dikkatli davrandık. Buralarda bir zaman sonra bunlar da tehlikede hiç değilse Gebekum Koruma Alanında ( orası da artık pek güvenli değil ya ) biraz çoğaltalım diye düşünüyorum.

kızlan gebekum

Bizden başka kimseler yok, sessiz ortamda Kızlan Rüzgar Türbinlerinin kanatlarının çıkardığı ses duyuluyor.

mustafa dede

Kumsal o ilk çekingenliğini atıyor, yeni yılda tüm çocuklara analı, babalı, mutlu bir yaşam diliyorum. Savaşlarla bu çocuklara kıyanlara, onların zarar görmesine sebep olanlara da çok kötü laflar ediyorum. Otel plajında uyarı levhası, bu levhalara kum zambakları ile ilgili uyarıyı da eklerlerse daha güzel olur.

yeni-yıl-ilk-gun-26

Puslu havada, güneş tarafında manzara, herşey elimizden hızla kayıyor. Datça için de umutlarım tükeniyor, sonunda buraya da geldiler.

fosil kayalar

Bu fosil kayalar buradaki kumlar gibi milyonlarca senede oluşuyorlar, turizm nedeniyle böyle temizleniyorlar. Kumlarda bolca köpek izleri.

kızlan sahilleri

Datça Surf Tatil köyünün hemen bitişiğindeki Gebekum Doğa Parkı Fosil Kumulu Koruma Alanına doğru gidiyoruz.

Sayfalar: 1 2 3 4

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir