Yarıkdağ’ın Zirvesinde Bir Gece

yarikdagda-kamp-32

Yanyana üç sarnıç var, bunlardan en altta olanının duvarları çökmüş ama burada çoğu zaman su  oluyor. Bu mevsimde de su var mı diye merak ediyordum, sağ alt fotoğrafta görüldüğü gibi artık çok az su kalmış.

yarikdagda-kamp-33

Yarıkdağ’ın yarık kısmına gelince malzemelerimizi kenarıya bırakarak dağın Kartal vadisine bakan kısmındaki dik kayalık kısmına tırmandık. Buraya birçok defa gelmeme rahmen bu kayaya tırmanma fırsatım olmamıştı, artık Ekrem arkadaşımla her tür kaya bizi cezbediyor.

yarikdagda-kamp-34

Buradan da manzaralar oldukça etkileyiciydi.

yarikdagda-kamp-35

 

yarikdagda-kamp-36

İnişimizde de sıcak hava bizi oldukça etkiledi, artık dağlarda doğa yürüyüşü yapmak zor. Kayalıkta biraz oyalandığımız için güneş tam tepemizdeydi, beynimin ısındığını hissettim bir an, şapka falan fayda etmedi. Ekrem arkadaşım kolay kolay yakınmaz o da güneşten oldukça etkilendi. Aşağıya iner inmez arkadaşımla güzel bir kahvaltı yapalım dedik, Pirenlik’ten ana yola çıkışta Yeşilbahçe isminde kahvaltı yapılan bir yer var, gelip geçerken görmüştüm oturmak nasip olmamıştı. Knidos yoluna 30 m mesafede kırlık bir yer, hemen zeytin ağaçlarının altında serin bir yerdeki masaya attık kendimizi. Dağa inip çıkarken 19.000 adım atmışız, 11 km yürümüşüz, 1500 kalori yakmışız. Bizi yorgunluk değil güneş etkiledi, bir de bu güneş saat 10.00 lardaki güneş..

yarikdagda-kamp-37

Zengin bir menü seçtik ama gözümüz doymuştu, çoğunu yiyemedik, herşey çok güzeldi. Burada yorgunluğumuzu atma fırsatı bulduk. Bu gibi yerler birçok açıdan iyi oluyor, Kızlan çıkışında da ana yol üzerinde Derinbahçe var, orası da çok hoşuma gitmişti. Kendi köy ürünlerini kullanıyorlar ve gözlemenin tadı hala aklımda.

DİĞER FOTOĞRAFLAR

3 thoughts on “Yarıkdağ’ın Zirvesinde Bir Gece

 • 17 Haziran 2014 tarihinde, saat 23:32
  Permalink

  * * * * * * * * ne kadar yıldız koysam da gördükleriniz ve yaşadıklarınızın yanında sönük kalır.Gün batımı ve gün doğumu harika.Tebrikler.

  Yanıtla
 • 18 Haziran 2014 tarihinde, saat 09:27
  Permalink

  Hocam….ne diyebilirim ki.Sizi tebrik etmekten başka..Bizler okurken resimlere bakarken huzur doluyoruz.Kim bilir yaşamak , içinde olmak nasıl muhteşem bir duygudur…..Sevgiyle kalın…

  Yanıtla
  • 18 Haziran 2014 tarihinde, saat 16:49
   Permalink

   Selma arkadaşlarım çok teşekkürler, yorumlarınız bana güç veriyor.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir