Rüzgarla Gelen Hatıralar

Bu kıyılarda ilginç mağara ve kovuklar, değişik renk ve biçimde kayalar var, denizden fotoğraflamıştım. Şimdi üst taraflarından geçeceğiz. Büyük Karakavuk, Küçük Karakavuk denen deniz mağaraları, yöre insanı çocukken buraya yüzmeye gelirlermiş.

Sahil boyunca ilginç manzaralar karşımıza çıkıyor, fotoğraf çekmek için güzel bir gün. Küçük Çayliman’dan sonra önümüze çıkan engelleri aşmak için kayalara tırmanmamız gerekiyor, bu kısımlarda bir müddet sahili takip edemiyoruz.

Vadiyi geçtikten sonra rüzgar kendini hissettirmeye başladı, soğuk esiyordu. Tekrar kıyıya bakan yamaçlarda yürümeye başladık. Arkamızda her zaman güzel bir manzara bırakarak. Yanımızda su olarak adam başı yarım litre suyumuz vardı, yiyecek olarak ta bir şey almamıştık. Havanın serin olmasından mı bilmiyorum, hiç susamadım zaman zaman birkaç yudum su almak yetti.

Sarılar, yeşiller, maviler, morlar öyle güzel bir araya gelmişti ki! Arkadaşım da bu tabloda ayrı bir güzel duruyordu.  Uzun bir zamandır sadece fotoğraf çekmiyorum, videolar da çekiyorum. Bu yürüyüşümüzde çok güzel çekimler yapmışım, güzel bir video çalışması olacak.

Bu kısımlarda derin bir yarık var, Kızılcasu denen bir yerde tatlı su çıkıyormuş, tepelere doğru yol almamız gerekti. Bir ara bir zil sesi duyuldu, arkadaşım çoban mı diye sordu. Kulak verince bir av köpeğine ait olduğunu anladım, biraz sonra da bir silah sesi duyduk, içimiz cız etti.

Büyük Çayliman (çaylaman )  koyu göründü, mavi tur tekneleri buralarda konaklıyor.

One thought on “Rüzgarla Gelen Hatıralar

  • 27 Aralık 2016 tarihinde, saat 20:21
    Permalink

    Güzel bir yazı ve çok güzel resimler.Beni aldı götür dü. Teşekkürler

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir