datça koylarında kamp

Koylarda üç gün üç gece doğayla iç içe bir tatil.

Yolumuz bir yerde oldukça yaşlı zeytin ağaçlarının arasından geçiyor, yaşları yüzyılları bulan ağaçların gövdeleri bir sanat eseri gibiydi. Yürüyüşte fotoğraf tutkunu arkadaşlar vardı, çok güzel fotoğraflar çekmişler, facebook’ta paylaşımlarını gördüm.

Eştengil Knidos’un arkasında düz bir ova, tepeden baktığımızda oldukça kalabalık bir keçi sürüsünün otlamakta olduğunu gördük, güzel bir görüntüydü. Arka tarafında İskandil burnu var isim oradan mı geliyor bilemiyorum.

eştengil

Grup Eştengil’de otların arasındaki patikada yürürken görülüyor, nisan ayında bu rengi Datça’da ilk kez görüyorum. Böyle kurak bir zaman yaşanmadı ben geldiğimden bu yana. Bu mevsimde yaz rengi hakim. Denizle irtibatımız kesilince sıcaklık arttı.

eştengil sarnıcı

Eştengil’de tarihi sarnıcın önünde fotoğraflar çekildi, bir grup arkadaşımla bir zeytin ağacının gölgesinde gerideki arkadaşları beklerken bir bayan arkadaşımızı akrep soktu. Arkadaş yanımıza gelip küçük bir taşın üzerine oturmuştu ki acıyla irkildi, akrep hemen öldürüldü, ezilerek sokulan ele sarıldı. Benim bilmediğim, uygulamadığım bir yöntem, ne derece faydası olur bilemiyorum Ben çantamdan hemen böcek sokmalarına karşı etkili olan kremimi çıkararak arkadaşın eline sürdüm, ondan sonra gelenler dediğim gibi akrebi eline yapıştırdılar. Yol boyunca eli sokulan arkadaşın durumunu takip ettim, beni de birkaç kez akrep soktu. Geçenlerde ormanda büyü denilen zehirli bir böcek tarafından da sokuldum, amonyak ve böcek ilacımı orada sürdükten sonra, hızla hastaneye gittik, hastenede birkaç saat kalmam gerekti. İki gün boyunca elim ateşler içinde kaldı, sokulan parmağımın acısını ağrı kesiler bile dindiremedi. Tabii bu zehirler vücuda bir bağışıklık kazandırıyor. Akrep sokmasında zehir hemen omuza doğru yürüyor, hissediyorsun, arkadaşımızda böyle bir şey olmadı, ya tam sokamadı, ya akrep fazla zehirli olmayan bir tür, bilemiyorum. 24 saat acısı sürer.

knidos doğa yürüyüşü

Eştengil’den Knidos’a giden patika yol, binlerce yıldır kullanılan antik yol, bir geçitle Knidos’a ulaşıyor. Yol boyunca Knidos bağlarına ait terasları, duvarları gördük.

karia yolu

Knidos’a girerken geçtiğimiz dağ geçidi, bu yürüyüşün en güzel manzaraları burada.

Bu kısımda biraz dikkatli olmak gerekiyor, dar, uçurumlu kısımlar var.

Sayfalar: 1 2 3 4 5

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir