İki Güzel Datça Günü, Yeni tanışmalar, Yeni heyacanlar…

datca-dalma-sporu-2

Atakan arakadaşımız eğitmen dalgıç Kerem Bayrı ile dalışını yaparken. Teknede sualtında kullanılacak işaretler dalış yapacak arkadaşlara gösterildi, sorun yok, sorunum var vs. gibi.

datca-deniz-alti

İlk dalış bölgesinde dalış yapan arkadaşlarımız büyük bir balık gördüklerini söylediler, orfoz veya lahos olabilir, bu balıkların avlanması 5 yıl yasak, denetleyecek olanlar yine bizleriz. Bu yasağı delecek olanlar mutlaka olacaktır, denizlerimizdeki balıklar genelde yasak avlanma, zıpkınla vurularak yok olma durumuna geldiler. Datça’ya ilk geldiğim yıllarda suyun altı balık kaynardı.

datca-ucanbalik-dalis-19

Günün son dalışları, dalgıçlar ve dalış yapacak olanlar dalmadan önce, son kontroller, uyarılar yapılıyor. Bu organizasyonlar hatayı affetmeyen, büyük dikkat ve titizlik isteyen etkinlikler. Dolayısıyle stresli bir meslek ve insanların sağ salim karaya ayak basmaları, ilk deneyimlerinde özellikle tekrar bu deneyi yaşamak isteyecekleri bir şekilde dönmeleri önemli. Güneş sularda yansımalar yaparken, güneydoğu tarafında ay görünüyordu, bir arkadaşımızın seslenişiyle bu manzarayı görmüş olduk.

datca-ucanbalik-dalis-20

Hüseyin kaptan ve dalgıç arkadaşlar kazasız, belasız dönmenin verdiği rahatlığı ve huzuru yaşarlarken, liman dönüşü, dalış heyacanını yaşayanlar da huzurlu ve mutlular. yeni bir deneyim yaşadılar, arkadaşlar edindiler, sualtı dünyasının büyülü atmosferini bir yere kadar görebildiler. Sabah 10.00 da başlayan yolculuk saat 19.00 da Datça limanında son buldu.

İletişim: www.ucanbalik.com Tel: 0 532 645 2203 – 0 532 625 6584 – 0 252 712 3858

Knidos Akademi

datça knidos akademi

Ertesi gün Dalış turunda tanıştığım genç arkadaşlarımla Mesudiye’de kaldıkları Tsira otelde buluştum, tepede, Ovabükü manzarasını gören bir yerde. İşletmeci arkadaşlarla da tanışmış oldum, insanı ve bu işi seven arkadaşlar. Turizm sevgiye, hoşgörüye dayanan bir meslek bunlar yoksa bu işe girişmeyin, hem kendinize hem de hizmet ettiğiniz insanlara eziyet edersiniz. Çok değişik, farklı insanlar gelir, tanışırsınız, güzel bakmak, farklılıkları, onlardaki güzel tarafları görmek önemli. Burada biraz oturduktan sonra arkadaşlarla Knidos’a doğru yola çıktık, ilk durağımız Yaka’daki Knidos Akademi oldu.

fotoğraf gezisi

Atakan arkadaşım fotoğraf konusunda deneyimli, elinde de güzel bir makina vardı. Gezimizde eşi Didem arkadaşımız bize modellik etti, sizinle aynı duyguları paylaşan insanlarla fotoğraf çekmek daha sürükleyici oluyor. Knidos Akademi’de arkadaşlarımıza bir bayan arkadaş bilgi verdi, sanatı güzellikleri seven bu iki arkadaşımız onu ilgiyle dinlediler.

2 thoughts on “İki Güzel Datça Günü, Yeni tanışmalar, Yeni heyacanlar…

 • 18 Eylül 2016 tarihinde, saat 19:30
  Permalink

  Harika bir yazı olmuş emeğine ellerine sağlık muzaffer abi, Gelecek seneyi datçaya gelmek güzel dostlarla tekrar sohbet etmek ve yeni yerler keşfetmek için iple çekiyorum.

  Yanıtla
 • 14 Ekim 2016 tarihinde, saat 17:45
  Permalink

  Çok güzel bir anlatım ve gorüntüleme olmuş. Teşekkürler…

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir