Gelincikler ve Güvercin Çiftliği

guvercin-vadisi-22

Arada bir kümesin yanına gidip güvercinlerin fotoğrafını çekmeye çalışıyorum.

guvercin-vadisi-23

Pika demiştim , sahipleri şu an yabancı ülkedeler, yaza doğru gelecekler.

guvercin-vadisi-24

Bu köpeği sordum daha önce görmemiştim, kendisini buraya atan bir köpek, yatağın üstünde güneşin tadını çıkarırken görüntüyü kaçırmadım. Recep beyin buralara yolu düşen bir hayvanın burada yeri hazır, Recep bey  çok sakin görünüyor, tabii iç dünyasını bilemem. Hayvanlara hiç müdahale etmiyor, hatta 3-4 günde bir kuşunu kapan atmaca bile bu doğal ortamın bir parçası. Biz olsak onu buralara yaklaştırmayacağız diye kendimizi paralarız.

guvercin-vadisi-25

Koçtan bayağı huylandım, çaktırmadan tos vurabilir, Recep bey için normal birşey. Nereye gitsem hareketlerimi takip ediyor, bir ara yanıma geldi, ufak toslarla biraz yokladı. Boynu yaralı bir koyun vardı, köpekler saldırmış, dışarıdan gelen köpekler. Datça’da bu tür haberlere birkaç kez rastladım, köpekler koyunlara, keçilere saldırıyor, bir defasında çok sayıda keçiyi telef etmişlerdi. Kirada oturduğumuz yıllarda komşunun tavuklarını boğmuşlardı, sürü halinde kümesleri basıyorlardı, boğup atıyorlardı. Doğada da başıboş kalıp sürüler halinde vahşileşen köpekler oluyor, oldukça tehlikeliler.Radar taraflarında bu tür köpeklerin olduğunu birkaç kez duymuştum, çöplük gibi yerlerde bulunuyorlar daha çok.

guvercin-vadisi-26

Köpeklerin Recep beyin etrafını sardığı bir an, onunla çok mutlular.

guvercin-vadisi-27

Beyaz köpek ona bir şeyler anlatmaya çalışır gibi havlıyordu, oturmamı istiyor dedi Recep bey.

Her zaman rastlayamayacağımız insanlardan Recep Şahbaz, sevgi, dostluk içeren bir felsefesi var. Hergün burada, arada bir benim gibi ziyaretçileri gelir onlarla sohbet eder. Çay demledi içtik, aklıma gelmemiş buraya gelirken ekmek, buğday gibi birşeyler getirmeli.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7

3 yorum

  1. bir an gelincikler resimden fırlayıp masama dolacaklar sandım…o kadar güzel ve canlılarki…

  2. Bu resimler beni çok etkiledi size teşekür ederim tüm guzelikler sizinle olsun .recep abiyi de sizin sayenizde gördüm benim için recep Şahbaz çok değerli bir insan 30 sene önce bende Datça’da yaşadım. Recep abinin şefkatli saygıdeğer ve sevgi dolu bir insan olduğuna çok iyi biliyorum allah ona ve size sağlık afiyet versin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir