Gelincikler ve Güvercin Çiftliği

30 Mart günü oyumu kullandıktan sonra kendimi doğaya attım, o güzel kokuları içime çekerek yemyeşil bir doğanın içinde yürüdüm, güvercin çiftliğinde fotoğraflar çektim.

gelincik tarlası

İlk durağım bu gelincik tarlası oldu, ne zamandır bu kadar çok gelinciği bir arada görmemiştim, can alıcı renkleriyle hemen dikkati çekiyorlardı. Yeşillerin içinde bayrak kırmızısı renkler… Bu büyüleyici görüntünün heyacanına kapılıp dikkatsizce bu bahçeye girmek tehlikeli olabilir, bastığınız yere dikkat etmelisiniz.

kırmızı gelincikler

Bu çiçeklerin fotoğrafını çekmek her zaman kolay olmuyor, uygun ışık ve ayarlar olmazsa tonlar belli olmuyor, dümdüz bir şekil çıkıyor.

gelincik fotoğrafları

Binlerce yıldan bu yana insanların ilgisini çeken, değişik anlamlar yüklenen bu güzel çiçekler, teselli edici, moral verici bir özelliği de sahipler. Tapınakları, yapıları süslemişler, yeri gelmiş bir güzelin saçlarına taç olmuşlar.

gelincikler-5

Bazı kısımlarda yeşilin ve kırmızının değişik tonlarıyla görüntü çok güzeldi.Rüzgarla sallanan gelinciklerin dansını izlemek, fotoğraflarını çekmek çok güzeldi. Bu ismi nereden aldılar acaba, bir gelinliği andıran biçimlerinden mi, yoksa geçmişte gelinlikler bu renkte miydiler..

gelincikler-6

Ogün çektiğim, hoşuma giden fotoğraflardan, facebook sayfamda paylaşmıştım. Renkler çok güzel…Şiir yazan arkadaşlarım yorum kısmına birkaç dize yazabilirlerse bu güzelliklerle paylaşmış oluruz, veya duygularını.. Şiir yaşamın duygusal meyvalarını yüreğimize taşıyan bir kuştur. Bu meyvalar bazen tatlı, bazen kekri, bazen acı olabilir ama hepsinin tadı bir başka güzeldir.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7

3 yorum

  1. bir an gelincikler resimden fırlayıp masama dolacaklar sandım…o kadar güzel ve canlılarki…

  2. Bu resimler beni çok etkiledi size teşekür ederim tüm guzelikler sizinle olsun .recep abiyi de sizin sayenizde gördüm benim için recep Şahbaz çok değerli bir insan 30 sene önce bende Datça’da yaşadım. Recep abinin şefkatli saygıdeğer ve sevgi dolu bir insan olduğuna çok iyi biliyorum allah ona ve size sağlık afiyet versin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir