Gelincikler ve Güvercin Çiftliği

guvercin-vadisi-15

Çiftlikteki köpekler de onun hayranı, yüzüne bakıp duruyorlar. İsmi Pika’ydı hatırladığım kadarıyla, su içerken yan taraftaki köpek heykeliyle ilginç bir görüntü oluşturuyordu. Recep bey arkadaşlarının köpeklerine de bakıyor, bir yere giden, işi çıkan ona bırakıp gidiyor, onlardan hiç yakınmıyor.

guvercin-vadisi-16

Buraya adını veren güvercinler, bu kümesin üstüne doluşurlardı ama bugün pek gelmiyorlar, daha sonra Recep bey bana sebebini açıkladı; Atmaca üstlerinde uçuyordu.

guvercin-vadisi-17

Onları uçarken görüntülemekti amacım, bunun için buraya gelmiştim ama fotoğraf çekmek için pek fırsat bulamadım.

guvercin-vadisi-18

Yanlarına yaklaşınca uçuveriyorlar, teleobjektifim olsaydı uzaktan daha rahat fotoğraf çekerdim.

guvercin-vadisi-20

Daha önce burasıyla ilgili yaptığım sayfada da belirttiğim gibi Recep bey burada turizm alanında kullanacağı bir çiftlik yapmak istemiş ama ülkemizde bu tür şeylere pek destek bulamazsınız. Atları falan varmış, yürüyüşlerden konuşurken Aktur tarafındaki atları gördün mü diye sordu, bir defasında görmüştüm, hızla geçip giymişlerdi. Evet deyince onlar benim atlarımdı dedi, hayal ettiği şeyler olmayınca atları doğaya bırakmış. O zamandan sonra da burada hayvanlarıyla yaşayıp gidiyor, çevreyle fazla uğraştığı yok gördüğüm kadarıyla, hayvanları beslemek bayağı zamanını alıyor.

guvercin-vadisi-21

Kendisine bırakılan misafir köpeklerden, burada hepsi çok mutlu, özgürce koşup, oynuyorlar. Kapıdan girdiğimde 5-6 kadar köpek üzerime atladı, hiç korkmadan durdum çünkü Recep beyin baktığı hayvanlar insana zarar vermezler. Onun sakin hali onlara yansıyor.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7

3 yorum

  1. bir an gelincikler resimden fırlayıp masama dolacaklar sandım…o kadar güzel ve canlılarki…

  2. Bu resimler beni çok etkiledi size teşekür ederim tüm guzelikler sizinle olsun .recep abiyi de sizin sayenizde gördüm benim için recep Şahbaz çok değerli bir insan 30 sene önce bende Datça’da yaşadım. Recep abinin şefkatli saygıdeğer ve sevgi dolu bir insan olduğuna çok iyi biliyorum allah ona ve size sağlık afiyet versin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir