Eylül Işığı

bayram-gezisi-4

Bu bayram Datça kalabalıktı, havaların yağmurlu olmasına karşılık, birçok kişi Ege kıyılarına akın etti. Bu satırları yazdığım anlarda çileli dönüş başlamıştı, haberlerde görebiliyorduk, tabii bir de can kayıpları, oldukça üzücü haberler. Geçmiş bayramların bazılarında bizim de çocuklarımız o konvoyların içindeydi, onlar eve ulaşıncaya kadar bizlere rahat yoktu, herkesin sağ salim evlerine ulaşmasını diliyorum. Biraz ilerideki Adaburnu Gölmar otelin sahili de oldukça kalabalıktı. İki gün süren yağmurun ardından tatilciler özlemle kendilerini pırıl pırıl Datça sularına bıraktılar.

bayram-gezisi-5

Arabalarıyla sahile gelip şemşiyelerini açanlar da az değildi, güneyli hafif bir rüzgar vardı, sıkıcı, sıcak bir hava da sonradan kendini gösterecekti.

datça emecik adaburnu

Upuzun kumsallar, umarım böyle kalırlar, burada sahile yakın adalar var, geçmişte teknemle balık tutmak için gelirdim.

bayram-gezisi-6

Kısa film çalışmalarına katılan gençlerden bazıları kumsalda güneşlenmekteydi, bulutların arasından süzülen ışıkla çok değişik bir atmosfer oluşmuştu. Fotoğraf çekmek için güzel bir gündü, bana da deklanşöre basmak kalmıştı.

datça yelken kulübü

Film Festivaline katılan arkadaşların konakladıkları Yelken Kulübünde birçok kişi bilgisayarlarının başında filmlerinin son rütuşlarını yapıyordu, Konya’dan gelen Osman Şahin  geçen gelişimde olduğu gibi gitarıyla birbirinden güzel parçaları seslendiriyordu, bir müddet onu dinledim.

bayram-gezisi-43

Geçen gelişimde kıyıda olan tekneler fırtınalı havanın ardından spor alanına çekilmişti, büyük bir özenle oluşturulmuş bahçede birkaç fotoğraf çektim.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir