emecik dağında gece

Emecik Dağı’nda Bir Gece

emecik-daginda-gece-26

Vicdan ve adalet duygusu nasıl oluşuyor insanlarda, bizler de nasıl oluştu diye düşünüyorum. Bizler bir karıncayı ezmeye korkarken onca insanın, canlının yaşamlarını önemsememek nasıl oluyor diye aklım almıyor. Belgesel izliyorum adam Afrika’ya gidip zürafa öldürüyor, neden, niçin…anlam veremiyorum.

emecik-daginda-gece-28

Biraz daha bekleyelim derken güneş yükseliverdi, çığlığı gibi yeni doğmuş çocuğun, en kutsal olan yaşamdır, yaşamı korumaktır.

emecik-daginda-gece-29

Güneş ışığı tepelere vurunca.

emecik-daginda-gece-30

Çadır kurduğumuz alan oldukça dar ama en uygun yer burası, gece zaman zaman oldukça kuvvetli rügar vardı .  Burası korunaklıydı.

emecik-daginda-gece-31

Güneşin ilk ışıklarında o muhteşem manzaraları izlemek büyük şans, bunun için şükrettik.

emecik-daginda-gece-32

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

2 yorum

  1. Ne güzel söylemişsiniz fazla söze ne hacet ;Adil olun, merhametli, sevgi dolu.Acı hepimizin acısı keşke yaşanmasaydı ama maalesef ”keşke” diye bir söz yok …keşkeler geri getirmiyor o kocaman yaşamları yürekleri….
    Saygılar sevgiler hocam…

  2. hocam. dağın zirvesindeki bayrağı en son ben düzeltmiştim. kırılıp yere düşmüştü. NİSAN ayıydı. fotoğrafta gördüğüm kadarıyla hala sağlam.Ama sanırım o da fazla dayanmaz bu kış o rüzgara. isterseniz daha sağlam bir direk ve yeni bir bayrakla düzeltmek isterim. yardımcı olabilirsem çok mutlu olurum ve çok güzel bir zirve noktasını datça’ya kazandırmak isterim. bana ulaşırsanız çok sevinirim. iyi günler hocam.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir