emecik dağında gece

Emecik Dağı’nda Bir Gece

emecik-daginda-gece-20

Onuruyla, alın teriyle, o simsiyah kömür tozuyla yaşamlarını kazanan ve birçok kez yerin metrelerce altında yaşamları son bulan emekçiler. Sizleri saygıyla anıyoruz, bu ışığı sizler için yaktık, Emecik dağının zirvesinde yıldızlarla oturduk sizi andık, ne yapsak, ne desek sizin ve ailelerinizin yaşadıklarını tarif etmemiz mümkün değil, sizleri geriye getirmek te. İçimizdeki sıkıntıyı hafifletmekten başka bir şey değil bugün buraya gelişimiz. Menfaatlerle, çıkarlarla bozulmamış dağlar tek sığınağımız. İnsan kötüden yana nasıl taraf olur, bunu sağlayan nedir, adalet duygusunu kaybederek yaşamak nasıl bir şeydir gibi birçok soru aklımdan geçip durdu.

emecik-daginda-gece-21

Bir ara dışarıya çıkıp kısa bir gezinti yapıyoruz, ışığımız yanıyor, bu gece başımızdaki lambalar çok işe yaradı, ve çok kullanışlıydı.

emecik-daginda-gece-22

Sabah saat 06.00 ya yaklaşırken uyandık etraf aydınlanmıştı. Sabahın olduğunu görmek gün batımını göreceğimiz için heyacanlandırmıştı bizi aynı zamanda rahatlamıştık ta. Gece bir çadırın içinde, bir tepede korunaksız bir biçimde kalmak, vahşi bir doğanın olduğu bir yerde. Doğu tarafında bir kızıllık vardı, güneş daha doğmamış diye düşündük.

emecik-daginda-gece-23

Bu anlarda Yarımada’nın uyanışını fotoğrafladık.

emecik-daginda-gece-24

Yarımada çok güzel görünüyordu.

emecik-daginda-gece-25

Hava oldukça serindi, çiğ yağışı devam ediyordu, üşüdük biraz.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

2 yorum

  1. Ne güzel söylemişsiniz fazla söze ne hacet ;Adil olun, merhametli, sevgi dolu.Acı hepimizin acısı keşke yaşanmasaydı ama maalesef ”keşke” diye bir söz yok …keşkeler geri getirmiyor o kocaman yaşamları yürekleri….
    Saygılar sevgiler hocam…

  2. hocam. dağın zirvesindeki bayrağı en son ben düzeltmiştim. kırılıp yere düşmüştü. NİSAN ayıydı. fotoğrafta gördüğüm kadarıyla hala sağlam.Ama sanırım o da fazla dayanmaz bu kış o rüzgara. isterseniz daha sağlam bir direk ve yeni bir bayrakla düzeltmek isterim. yardımcı olabilirsem çok mutlu olurum ve çok güzel bir zirve noktasını datça’ya kazandırmak isterim. bana ulaşırsanız çok sevinirim. iyi günler hocam.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir