datça kargı plajı

Datça Kargı Koyu

datca-kargi-koyu-12

Şezlonglar çimlerde, çim alanın yarısı Celal’in Yeri’ne, yarısı Kargı Restoran’a ait.

datca-kargi-koyu-13

Sahilin sonlarına doğru denize doğru uzanmış ahşap güneşlenme yerleri başlıyor. Kargı Restaurant’ın ahşap güneşlenme yerleri.

datca-kargi-koyu-15

Kargı Restaurant’ın çimenlik alanı da var. Deniz biraz sığ, ahşap iskele denize girmeyi kolaylaşıyor. Bu kısım ve sonrasında denizin içi kum. Şezlong için önceden rezervasyon yapabiliyorsunuz ( 0 507 019 9083 ).

datca-kargi-koyu-16

Bir ağaç, bir zakkum çiçeği manzarayı hemen nasıl da etkiliyor.

kargı koyunda restoran

Sırada Cennet Köy Beach & Restoran var. Cennet Köy’ün de ahşap güneşlenme yerleri var.

datca-kargi-koyu-17

Duşlar ve soyunma kabinleri işletmelerin önlerinde, bahçelerinde bulunuyor.

datça kargı koyu green beach

Ve Mandalya plajından başladığım bu kısa gezi ile Kargı hakkında bir fikir verebilmişimdir umarım. Datça’ya gelip te Kargı’yı görmeden, berrak sularında yüzmeden gitmek olmaz. İyi tatiller…

Not:  Kargı koyunun bu kısmına arabayla  da gelebiliyorsunuz, koya girişte okaliptuslu yere girmeden doğru devam etmeniz gerekiyor.

Datça’dan Kargı koyuna gitmek için, merkezde Atatürk caddesini takip ederek liman yolundaki Eski Cami’in yanındaki kavşaktan sağa dönerek hiçbir yere sapmadan yolunuza devam ettiğinizde koya ulaşırsınız. Çevre yolundan gelenler için yolun bitiminde Askeri Garnizon var, buradan yolunuza düz devam ediyorsunuz.

Kargı koyu ile ilgili linkler.

Kargı Koylarına Yürüyüş

Sayfalar: 1 2 3

4 yorum

  1. Muzaffer bey Kargı’yı güzel resimlemişsiniz, sağ olun. Ancak Kargı’nın Yeşim lokantasına girmeden, azmak’ın kara tarafında oldukça iyi durumda kalmış bir kompleks harabesi var. Belki bir Rum manastırı!? Ben bu duvarları epey incelemek fırsatını buldum ve resimledim. Kanımca, kabaca son devir Rum özelliği taşımasına rağmen duvarların bir kısmının altında daha eski yapı taşlarına rastlanıyor. Tıpkı Hızırşah yolunda ve amfora çöplüğünün yanındaki tek nefli , şimdi elektrik malzemeleri yığılı eski Rum kilisesi gibi. Çünkü onun da apsid bölümünün dış tarafında daha eski bir duvar kalıntısına rastlamıştık. Herhalde bunların daha iyi incelenmeleri gerekiyor. Maalesef elimizde (accurate dating) yapacak bir malzeme yok. Yapılacak bir kazı daha iyi sonuçlar verebilir. Teşekkürlerimizle…Esin Turnalı.

    1. Sosyal Medya dan uzak kalmak istedim, içerik üreteceğim derdiyle birçok şeyi boşlamıştım, takipçiler devamını bekliyorlar doğal olarak. Hoşuma gitmeyen şeyler de hissettim. Bu arada biraz sağlık sorunum oldu, ameliyat oldum. İleride belki daha değişik bir projeyle çalışırım belki, ilginiz için teşekkür ediyorum selamlar.

  2. İlk sezlongcu kişi başı 100 lira diğer sezlonglu kişi başı 350 TL şezlonga para almıyorlar ama kişi başı yeme içme zorunluluğu yapıyorlar zorlami kardeşim yemicem icmicem tok gelmişiz hotelde otopark 15 TL resmen heryer dolandırıcı dolmuş girmemizle çıkmamız bir oldu bir daha asla ugramam buraya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir