knidos akademi sergi açılışı

Ağustos Sıcağında UKKSA’da Sanat Rüzgarları Esti

Ağustos ayıyla birlikte gelen sıcak hava dalgası oldukça bunaltıcı bir şekilde devam ederken 3 Ağustos tarihinde sanatseverler Knidos Akademi’de buluştu. Birçok sanat eserinin sergilendiği 9. Knidos’ın Sır’ı Sanat Festivali’nin açılış töreninde sanatçılar, sanatseverler, tanınmış simalar bir araya geldi. Ben bu satırları yazarken haber olarak birçok yerde konuyla ilgili bilgileri öğrenmişsinizdir. Sergide eserleri olan sanatçılarla konuştum, sergiyi gezdim, açılış programını izledim.

9. Knidos'un Sır'ı Sergisi

Sergide 65 sanatının resim, heykel, seramik ve cam çalışmaları sergileniyor, sergiyi 31 ekim’e kadar gezebilirsiniz. Yolunuz Palamutbükü veya Knidos taraflarına düşerse Knidos Akademi’nin olduğu Yaka Mahallesi’nden geçiyorsunuz, bir mola verip bakın derim.

UKKSA sergi açılış töreni

Serginin açılışına CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, CHP Muğla Milletvekilleri Suat Özcan, Burak Erbay, Süleyman Girginile  Datça Belediye Başkanı CHP’li Gürsel Uçar da katıldı. Açılış töreninde  sanata katkılarından dolayı, CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Yazar Ayşe Kulin, Spiker Halit Kıvanç, Heykeltıraş Azimet Karaman, Prof. Dr. Ressam Özdemir Altan, Sanayici ve koleksiyoner Faik Erem, Prof. Dr. Korkut Boratav, Heykeltıraş Azimet Karaman, Sanayici ve koleksiyoner Yunus Kuşoğlu’na yaşam boyu onur ödülleri verildi. Ödül alanlar konuşmalar yaptılar.

Özgür Özel konuşmasında Knidos Aslanı’nın Türkiye’ye iadesine ilişkin başlatılan imza kampanyasını desteklediklerini belirterek Knidos Aslanı’nın yuvasına dönmesi için 1 Ekim’de TBMM açıldığında, soru önergesi vererek, tüm siyasi partileri bu işte birleştirecek bir kampanyaya öncülük edeceklerini söyledi.

UKKSA sergi

Etkinlik Ahura Ritim Topluluğu’nun konseri ile sona erdi. Müzik ve dans gösterileri izleyicilerin büyük ilgisini çekti, topluluk sahneden zor ayrıldı, isteklerin sonu gelmedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir