dağlarda yürüyüş

Datça Dağlarında Bahar

Çeşitli çiçeklerle karşılaşmamız devam ediyor, en ilginci solda görülen zıpır denilen bitki ( canavar otu ). Asalak bir bitki olan zıpır yaşamını asalak olduğu bitkinin suyu ve besinleri ile sürdürür. Değişik renk ve çeşitlerde olabiliyor. Bu gibi bir yerde ilk kez görüyorum genellikle bakla gibi bitkilerin içinde görüntüledim.

Bayağı yorucu bir yürüyüş oldu, bu gibi yürüyüşleri mesafe ile değerlendiremezsiniz.

Gerence’de manzarayı tekrar fotoğrafladık, sarı yeşil renklerde düzlükler, papatyalar içinde manzaralar.

Mahmuzlu gelincik bu kesimleri seviyor, bir yanda bir güzellik biraz ilerisinde çöp yığınları. Bunlar denizin getirdiği çöpler değil, naylonlar, kutular, damlama hortumları, öylece ırakılmış.

Buğday tarlalarında başaklar kendini gösteriyor, bir yağmura öyle ihtiyaçları var ki, sararmalar başlamış. Arabamıza gelirken mahmuzlu gelincik beni çekmeden geçme der gibi. Güzel bir yürüyüş oldu, öyle acıkmışız ki  soluğu Reşadiye kavşağındaki köftecide aldık. Dağlarda yürüyüşler aldığımız her nefesin, nimetlerin kıymetini bizlere daha iyi kavratıyor.

baharda bisiklet gezisi

Ertesi gün elektrikler sabah erken saatlerde kesildi, saat 14.00’e kadar bakım çalışması varmış, nasıl zaman geçireceğiz dedik arkadaşımla bisikletlere atlayıp Derinbahçe’ye doğru pedal çevirdik. Bir gün önceki yorgunluktan eser kalmamıştı.

Sayfalar: 1 2 3 4 5

Bir yorum

  1. Merhabalar Muzaffer Bey,
    Ben de doğa aşığı aynı zamanda Datça’da yaşamaya başlayan Datça hayranı bi vatandaşım.
    Doğa yürüyüşlerini düzenli ve periyodik yapıyormusunuz? Cevabınız evet bende katılmayı ve biraz bilgilendirilmeyi rica ediyorum. Sevgiler Selma Temizer

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir