Datça Altın Badem Sinema ve Kültür Festivali Belgin Doruk Gecesi

altin-badem-ikinci-gece-13

Türkan Şoray Belgin Doruk’un ödülünü oğlu Aydın Birsen’e verince anfi tiyatroda bir alkış tufanı koptu. Türkan Şoray Belgin Doruk’a bu alkışlar, bir daha” dedi.” Belgin Doruk’un oğlu Aydın Birsen de “Şu anda mutluluğun tanımı ne derseniz, çok güzel bir yerdeyim annnem adına bu ödülü alıyorum, ve aynı zamanda hayranı olduğum Türkan Şoray’dan almanın tarifi yok, çok mutluyum” dedi.

altin-badem-ikinci-gece-14

 

altin-badem-ikinci-gece-15

Sahnede duygulu, çok özel anlar yaşandı, hüzün ve mutluluk iç içe girmişti.

altin-badem-ikinci-gece-16

Türkan Şoray sahneden indikten sonra Datça Belediye Başkanı Şener Tokcan’la kaymakamımızın eşi Serap Üncü’nün arasındaki protokol koltuğuna oturdu. Bu arada sanatçılar Datça’da olmaktan çok mutluydular, bunda Şener Tokcan’ın yanısıra, Halkla İlişkiler Müdürü Özlem Caner ve daha birçok belediye personelinin rolü var. Onların bir dediği iki edilmedi, herkes bir aksaklık olmaması için canla başla çalıştı. Festivalde bütün emeği geçenlere teşekkürler.

altin-badem-ikinci-gece-17

Gecenin konserinde Göksel sahnedeydi, benim de dinlemesini sevdiğim sanatçılardandır, kendine özgü besteleri ve yorumu hep hoşuma gider. Göksel heyacanla merhaba dedikten sonra hepiniz hoşgeldiniz dedi. “Datça’dayız, bu gecenin adı bile güzel Altın Badem Film Festivali. Sahnede bulunduğum sürede Belgin Doruk’u anıyoruz, bu benim için çok büyük bir onur. Aynı zamanda burada çok efsanevi sanatçılar var, içlerinden bir tanesi benim için çok kıymetli, çocukluğumdan beri hayran olduğum insan Türkan hanım burada, o yüzden biraz heyacanlı olabilirim, affınıza sığınıyorum. Heyacanımı yatştırmak için şarkıları benimle beraber söylerseniz çok güzel olacak. Hatta Türk filmlerindeki biri gibi meşhur biri olacağım

altin-badem-ikinci-gece-18

Göksel bu güzel gecenin parlayan bir yıldızıydı,  bizleri mutlu etti, duygulu şarkılarını zevkle dinledik.

altin-badem-ikinci-gece-19

Gecenin sonunda Başrollerini Belgin Doruk ve Sadri Alışık’ın oynadığı ” Hayat Bazen Tatlıdır” filmi oynayacaktı, ayrılmak zorunda kaldım. sayfaları yetiştirmek için zamanım olmuyor.

Sayfalar: 1 2 3

3 yorum

  1. Elinize uğraşınıza özverinize binlerce teşekkürler…datca ile ilgili böyle bir site yaratılmış olması gerçekten övgüye değer…devamı dileğiyle nice günlere…

  2. Her zaman ifade ettiğim gibi, Muzaffer Hoca tek kişi ordu. Datça içinçancak bu kadar güzel e etkili tanıtım yapılır. Festivalimizin de en iyi şekilde yansıtalması için büyük emek harcandığını görüyorum. Çok teşekkürler Hocam.

    Şener Tokca

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir