Cumhuriyetimizin 90. Yılı Datça’da Coşkuyla Kutlandı

datcada-29-ekim-5

” Milli Egemenlik öyle bir ışıktır ki, onun karşısında zincirler erir, taç ve tahtlar batar, mahvolur. Milletlerin esirliği üzerine kurulmuş müesseseler her tarafta yıkılmaya mahkumdurlar.” Mustafa Kemal Atatürk

datcada-29-ekim-38

Çok güzel, heyacan veren görüntülerdi.

datcada-29-ekim-6

Nineler, dedeler, anneler, babalar, çocuklar, gençler herkes bayrağını kapmış yürüyordu, Cumhuriyetimizi kurarken Kurtuluş Savaşımızı da böyle vermiştik..

datcada-29-ekim-7

 

datcada-29-ekim-8

Cumhuriyet Meydanına doğru yürünürken Kumluk yolundan kestirmeden gidip alanda iyi bir yer tutayım dedim ama alana gidince oldukça şaşırdım. Yürüyüş korteji daha meydana gelmeden alan dolmuştu, artık katılımı siz hesap edin. Konak Tuncel Efe Otelin balkonundan meydanı görüntüleyeyim dedim ama ortalık oldukça karanlıktı, ancak bu kadarını çekebildim.

datcada-29-ekim-9

Meydana iner inmez havai fişek gösterileri başladı, makinamda gerekli ayarları yapmaya fırsat kalmadan görüntüleri çekmeye başladım, daha önce de olduğu gibi gösteri hızla bitiveriyor, birkaç tane fotoğraf çekebilmişim.

datcada-29-ekim-10

Havai fişek gösterilerinin ardından kalabalık sakin bir şekilde dağıldı. Çok büyük Mücadelelerle Kurulmuş olan Cumhuriyetimizi  yaşatmak,  Atatürk’ün gösterdiği yoldan çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkarmak hepimizin vazifesi. İnsanlarımızın, özgür, mutlu, kardeşçe yaşaması için, çocuklarımız için…

29 Ekim Günü yapılan diğer wwwler: Saat 15.00 te Özcan Yılmaz Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Halı sahasında oynanan Cumhuriyet Kupası final maçında İskele Gençlik ile Hava Radar takımları karşılaştı, karşılaşmayı İskele Gençlik takımı kazandı. Saat 20.45 te Ecevit Kültür Merkezinde Ziya Öztan’ın Cumhuriyetin 75. yılı için  çekilen Cumhuriyet Adlı dizinin 140 dakikalık sinema versiyonu gösterimi yapıldı.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6

2 yorum

  1. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını coşku ile kutlayan Datçalıların Bayramları kutlu olsun daha nice coşkulu bayramlarda buluşabilmek dileğiyle..

  2. Datça’daki kutlamalar Antalya’yı aratmamış doğrusu.Seneye Datçadamı olmalı bilmiyorum?Nice 90 Yıllara Türkiye.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir