Cumhuriyetimizin 90. Yılı Datça’da Coşkuyla Kutlandı

lise bandosu

datcada-29-ekim-32

 

datcada-29-ekim-33

Sunucu Aysar Demir kutlama programının sona erdiğini anons ederek katılan herkese teşekkür etti.

datcada-29-ekim-1

Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları Çerçevesinde yapılan diğer bir www saat 19.30 da Şenkaya kavşağından Cumhuriyet meydanına yapılacak olan  fener alayı yürüyüşüydü. Yürüyüşün başlama saati yaklaşırken kavşağın çevresinde adım atacak yer kalmadı. Şimdiye dek gördüklerimizden çok kalabalık bir yürüyüş olacağı belli oluyordu.

datcada-29-ekim-2

Yürüyüşün başlamasıyla birlikte bir insan seli Atatürk caddesinden akmaya başladı, bu bir Cumhuriyet yürüyüşüydü, tüm Datçalılar Cumhuriyete ve Atatürk’e bağlılıklarını bu yürüyüşle adeta haykırdılar. Her yaştan, her siyasi görüşten insan yan yanaydı, büyük bir coşku içinde Cumhuriyet Meydanına doğru yüründü.

datcada-29-ekim-3

Okul bandosu eşliğinde en önde büyük bir Atatürk resmi taşıyan askerleri, elleri meşaleleli diğer askerler  takip ediyordu. Daire amirleri, yetkili kişiler halkla beraber kol kola yürüyorlardı. Kalabalık yollardan taşarak kaldırımları doldurdu, güya güzel fotoğraflar çekecektim ama yürümek bile  zordu.

datcada-29-ekim-4

Asker kardeşlerimizin bu anları yaşamları boyu hatırlayacağını tahmin edebiliyorum. Yüzlerindeki gurur ve heyacanı fotoğraf çekerken birçok kez gördüm

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6

2 yorum

  1. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını coşku ile kutlayan Datçalıların Bayramları kutlu olsun daha nice coşkulu bayramlarda buluşabilmek dileğiyle..

  2. Datça’daki kutlamalar Antalya’yı aratmamış doğrusu.Seneye Datçadamı olmalı bilmiyorum?Nice 90 Yıllara Türkiye.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir