Betçe 27 Ocak 1

 

betce-27-ocak-1

27 Ocak pazar Günü Betçe tarafına giderek badem çiçeklerini, çıktıysa çağlaları fotoğraflamayı istiyordum. Sabah evden çıkarken hava yağmurlu idi hatta bir ara yine dolu yağdı ama kararlıydım bugün evde oturmaya niyetim yoktu. Fotoğrafı çektiğimde dolu ve yağmur birlikte yağıyordu. FOTOĞRAFLARI GERÇEK BOYUTUNDA GÖRMEK İSTERSENİZ ÜZERİNE TIKLAYINIZ.

betce-27-ocak-2

Hızırşah köyüne Sedat Kaya arkadaşımla buluşmaya giderken yol kenarındaki bir çok ağacın çiçeklendiğini gördüm, geçen hafta geldiğimde ağaçlarda çiçek yoktu. Arkadaşımı beklettiğim için yolda duramadım ama içimden inşallah diğer yerlerde de bu çiçekler vardır diyordum. Yukarıdaki fotoğrafı Sedat arkadaşımla buluştuktan sonra Betçe yolu üzerindeki Hızırşah köyü arazilerinde çektim, çok kalmaz buralarda yolun sağı solu beyaz pembe çiçeklerle kaplanır, inanılmaz güzel bir görüntü ortaya çıkar.

betce-27-ocak-3

Hertaraf ıslak ve çamurlu olduğu için ayağıma çizmelerimi giyerek tarlalara daldım. Çok güzel görünüyorlardı, önümüzdeki haftaya kadar buralar gelinliğini giyer, bu çok özel görüntüleri görmek için fotoğraf meraklılarını ve dinlenmek isteyenleri Datça’ya davet ediyorum.Gün gelecek dünyanın her tarafından bu görüntüleri görmek, bu doğanın içinde olmak için birçok insan Datça’ya gelecek. (Tabii bu doğayı koruyabilirsek.)

betce-27-ocak-4

Bugün niyetim Palamutbükü’ne gitmek, hafta içinde orada açan badem çiçeklerini görmüştüm, belki çağlalar da olmuştur dedim. Ovabükü’nün göründüğü tepede her zamanki gibi durarak Ovabükü’nün o eşsiz manzarasını fotoğrafladım.

betce-27-ocak-5

Yaka köyü kavşağından dönerek Palamutbükü’ne doğru yol aldık, tabii gözüm hep çevrede . Kumyer mahallesinde eski bir ev ve yanında badem çiçekleri vardı, hemen arabayı durdurdum. O sırada traktörle geçmekte olan köylüler hoş bir görüntü oluşturuyordu, selamlaştık.

betce-27-ocak-6

Eski evin önündeki arkadaşla selamlaştıktan sonra badem çiçeklerinin fotoğrafını çekeceğiz diyerek izin istedim, Mehmet Çatak Arkadaş oldukça sıcak davrandı. Betçe köyleri insanları aslında turizme çok yatkınlar, sizi gördüklerinde selam verirler, hoş geldiniz derler.

betce-27-ocak-7

Burada durmamın nedeni çiçekler eski yapılarla daha güzel görünüyor. yapının yanına gidince terkedilmiş eski bir ev olduğunu gördüm ve içine girerek belgeledim. aqmbarları, fırını duruyordu. Diğer fotoğraf ve izlenimleri gelecek sayfalarda paylaşacağım. Bugünlük gezimin kısa bir özetini yapıyorum.

betce-27-ocak-8

Palamutbükü bugün çok güzel renklere bürünmüştü, burada çokça fotoğraf çektim, hepsi beni heyacanlandırdı.

Sayfalar: 1 2 3 4

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir