Baharı Ararken

Hayıtbükü manzarasının göründüğü anlar, çiçeklerle birlikte görüntülemek istiyorduk, beton yapılar nedeniyle fazla fotoğraf çekemedik. Badem çiçekleri taş yapılarla çok güzel görünüyor. Tabii devasa yapılarla değil, geleneksel mimariye yakın yapılarla.

mesudiye'de bahar

Yolumuz üzerinde uzunca bir taş yapı, ön kısmını kompozisyona alarak güzel bir fotoğraf ortaya çıkıyor. Biraz daha ileriden çeksek bu görüntüyü alamazdık.

Daha yukarılarda eski bir taş yapı, değişik kompozisyonlar yakalamaya çalışıyoruz, eski evler kalmamış. Bu kesimde badem ağaçlarının çiçekleri göz dolduruyordu. Mesudiye’deki yapılaşma aslında gelecekle ilgili ipuçları veriyordu. Çok geniş bir alana yayılmış, aynı şey bizim evimizin çevresinde yaşandı, zamanla aradaki boşluklar dolacak, kimsenin kuşkusu olmasın.

Bu yayılma Ovada da kendini gösteriyor, turizm deyince sadece denizi, güneşi anlayanlar bir gün yanıldıklarını anlayacaklar. Gelecek nesillerin mirası yeniyor. Avlana’dan Knidos yoluna çıkışta fotoğraf çekmek için durduğumuzda meraklı bir horoz ya da dayılanmak için mi ne, yakınıma kadar geldi.

Geçen yıllarda anemonları çektiğim tarlanın kenarında, aynı yerde yine benzer renkte anemonlar vardı, birkaç taneydiler ama oldukça iriydiler. Mesudiye manzarasının olduğu tepede fotoğraf çektik, buradaki bademler daha açmamıştı, açınca, bir de hava müsait olursa çok güzel bir manzara ortaya çıkar.

İşte böyle baharları hep yaşamak, baharlara sahip çıkmakla olur, bir gün o baharları bulamayabilirsiniz. Bu çok özel Yarımada’nın kıymetini biliniz.

Baharı Ararken” için bir yorum

  • 28 Şubat 2017 tarihinde, saat 01:00
    Permalink

    mrb yazınızı okudum çok teşekkür ederim elinize dilinize ayağınıza sağlık haftaya Datça ya gelmeyi düşünüyorum baharı erken karşılamak için papatyalarin badem lerin en çok açtığı yer neresi acaba birde deniz suyu ısındimı hangi koy da girebilirim cumartesi pazar düşünüyorum gelmeyi yardımcı olurmusunuz simdiden çok teşekkür ederim selametle

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir